Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52815360

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    Dehogy fontosabbak. Egyformán fontos mindkét oldal.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    "Ez az oldal viszont úgy működik jól, ha érdekelt az alkotásban, amibe beletartozik az is, hogy a családja biztonságáról is gondoskodjon."

    őőőő azt hiszem pont erről írtam... már nem azért... de akkor legyen a eltartási vagy milyen kor (nálunk SVKban 26. életév) És akkor MÁR gondoskodott a családjáról, ha ennyi idő alatt nem tudták/akarták kihozni a maximumot az öröklésből, akkor X évvel később már ne is akarják. De ez csak az én véleményem.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #165 üzenetére

    "Szerintem azonban a javakat megalkotó oldal szempontjai a fontosabbak, hiszen mégiscsak ezen az oldalon jönnek létre az értékek."

    Ezzel annak ellenére nem tudok egyetérteni, hogy én is szellemi javak termelésével és aktív alkotói munkával keresem a kenyérre valót. Fontosnak tartom védeni a szerzők jogait is, de nem lehet a fogyasztó érdekeit figyelmen kívül hagyni, mert akkor azok nem lesznek többek a képletben, mint fejőstehenek. Tisztelned kell azt aki számára alkotsz és akitől a megélhetésed függ.

    Szerintem egyensúlyra kell törekedni és egészséges kompromisszumot kidolgozni. Azt bevallom, hogy én sem tudom hol kellene hozzányúlni, hogy jobb legyen a szerzői jogi rendszer és szerintem az itt hozzászólók többsége sem, mindenki csak zsörtölődik és a legtöbb fórumozó sértett, felháborodott szavai mögött ott motoszkál, hogy a legfőbb baja mégis csak az, hogy fizetni kell a szellemi termékekért (már amelyikért ugye, nem csak fizetősök vannak).

    Ez ráadásul főleg abban gyökeredzik, hogy a szellemi, alkotó tevékenységet nagyon sokan nem tartják igazi munkának. Mondom ezt úgy, hogy ismerem a kreatív iparágat belülről, tudom mivel kell megküzdenie a grafikusoknak, fotósoknak, sajtósoknak. Beszélve a nagy öregekkel, mindegyiknek az a véleménye, hogy az internet nagyon gyorsan ránevelte az embereket arra, hogy minden ingyen van, de legalább is olcsón. Az internetes bizományos értékesítési rendszer (stock, microstock) annyira lenyomta az árakat, hogy ma már simán vásárolhatsz 1 dollárért fotókat, vagy korlátlan (royalty free) felhasználásra már 150-200 dollárért is. Ki fogja ennyiből kitermelni az utánpótlást? A szakmában dolgozók munkája elértéktelenedik, holott a kereslet folyamatosan nő. Szó sincs arról, hogy olyan terméket állítunk elő amire csökken a kereslet, mert ebben az esetben megérteném, hogy egy leáldozóban lévő szakmát választottam.

    A világ legnagyobb képügynöksége a Google. Emberünk beírja mi kell és mekkora felbontásban, jobb klikk - mentés, aztán ennyi. Anélkül, hogy szidnám a lapcsaládot, itt sem sűrűn látom, hogy a megjelenő fotók és grafikák szerzőit feltüntetik, holott a szerzői jogi törvény ezt ingyenesen felhasználható alkotások esetén is előírja. Na meg a "fair use" is erről szólna...

    Az embereket általában az sem érdekli, hogy ki hozza létre a szellemi termékeket és az sem, hogy lesz-e akkora bevétele ami legalább arra elég, hogy ne hagyja abba.

    Ugyanakkor nem mondhatom azt sem, hogy szigorítsunk a szabályokon és piti magánszemélyeket üldözzünk miatta. Csak ne essünk át a ló túloldalára, mint itt sokan teszik és tekintsék alanyi jognak a szellemi termékekhez való ingyenes hozzájutást.

Új hozzászólás Aktív témák