Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Waikiki #30 üzenetére

    megint felületesen olvasol. nem adószámot írtam, hanem vállalkozói adószámot.
    a vállalkozói adószám vállalkozást azonosít, így nem minősül személyes adatnak.

    úgy látom, kevered az informatikai biztonságot meg az információbiztonságot. ha rossz helyre küldenek egy számlakivonatot, akkor az nem informatikai biztonsági esemény, de információbiztonsági esemény.

    "A bank velem szerződéses viszonyban van, de amikor utaláskor én megadom a te nevedet és számlaszámodat, akkor a bank a te adataid vonatkozásában is adatkezelő lesz, vagyis a személyes adataidat nem közvetlenül az érintettől, vagyis tőled, hanem tőlem felvéve kezdi kezelni.": na mégegyszer fussunk neki, mert ezt sem értetted meg: ha én azt akarom, hogy te nekem utalj, akkor:
    1. az igaz, hogy a te bankod az én adataim tekintetében is adatkezelő lesz, valójában nem, hanem adatfeldolgozó.
    2. a helyes kérdés az, hogy erre kapott-e a te bankod felhatalmazást, vagy nem. mert ha nem, akkor a te bankodnak értesíteni kell engem, ebben igazad van. DE:
    3. az totálisan életszerűtlen, hogy azt mondom neked, utalj, itt van a számlaszámom, és közben nem adok engedélyt arra, hogy te átadd a számlaszámomat a számlakezelő bankodnak. ez veretes hülyeség. tisztában vagyok vele, hogy te csak akkor tudsz utalni nekem, ha az én azonosító adataimat megadod a bankodnak, következésképp nem tudom úgy átadni neked a számlaszámom, hogy ezzel egyidejűleg ne hatalmazzalak fel arra, hogy azt átadd a bankodnak. vagyis a bankodat felhatalmaztam az adataim kezelésére, így értesítenie nemigen van oka.
    4. kérdés, hogy értesítésnek foghatom-e fel, hogy megjelenik a pénz a számlámon, és megjelenik az utalás ténye a bankszámla kivonatomon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák