Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Waikiki #22 üzenetére

    nézőpont kérdése, szerintem nem bonyolult.

    sorvezetőt meg nem adhat, mert minden adatkezelés más, és ezért minden adatkezelést másképp kell megítélni. a kockázatok is mások, vidéki egy notebookot használó isp-t nehezebben törnek meg, mint egy bkk-t. Egyébként van munkacsoport, amelyik ad ajánlásokat.

    "Leszámítva azt az apróságot, hogy az általad említett törvény nem terjedt ki a magánszférára": nem is állítottam, hogy egy törvény fedi le az összes területet. Erre utal az írásomban a PÉLDÁUL kifejezés.

    "Pluszban kevered az adatvédelmet az információbiztonsággal.": nem, nem keverem.

    Ha rossz helyre küldik a számlaegyenleged, akkor az a bizalmasság sérülése miatt információbiztonsági incidens is.

    "- az elszámoltathatóság kimondása;- a hozzájáruláson kívül gyakorlatilag az összes többi jogalap,": elszámoltathatóság volt, jogalapok a különböző jogszabályokban benne voltak, pl. az internet szolgáltatás adatkezelésének jogalapja az eht-ban és egy nmhh rendeletben benne van, nem az infotörvényben.

    "ez majd mindenkinek jusson eszébe, amikor legközelebb a netbankjában, utaláskor beírja a címzett nevét és bankszámlaszámát": amikor neked valaki azt mondja, hogy utalj át neki x forintot, és ezért megadja a bankszámlaszámát, akkor ő ezt vajon abban a hiszemben teszi, hogy nem fogod megadni a banknak a számlaszámát? vagy inkább abban a hiszemben teszi, hogy megadod, hogy elmenjen a pénz. körülírom másképp: egy felszólítást, hogy utalj, meg lehet-e úgy adni, hogy közben implicit nem adja meg az adatkezelési engedélyt is ehhez? szerintem nem. egyébként meg magáncélú adatkezelés, gdpr külön nyilatkozik róla.

    adatvédelmi hatásvizsgálat és konzultáció eddig is volt, a naih csinálja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák