Új hozzászólás Aktív témák

  • momo2828

    tag

    Ismét csak segítségre szorulnék :) Tegnapi napom kb. rémálom volt.. Reggel vittem volna az autót klímatöltésre, nem indult :( Akksi lemerült. Még jó hogy szomszédban van akksis szakember, röviden kb. annyit mondott, hogy csoda, hogy ezzel még eddig tudtunk menni, teljesen kuka. Kicsi is volt, öreg is, így hát került bele új, és kis késéssel odaértem még a klímáshoz.

    Leállítottam, majd mikor mondták, hogy hova álljak, indítanám, megint nem indul. Indító motor forog, de semmi. 2-3 percig próbálgattam és elindult, addigra már benzinszag is jött rendesen... Ugyanígy történt, amikor mentem volna mikor elkészült a töltés. Előzmény, korábban is előfordult már, de kb. 10ből talán ha 1-szer. Olyan tanácsokat kaptam, hogy talán immobiliser, talán gyertya, talán benzinszűrőt kéne cserélni. Ma ránéztünk gyertyákra, azok jók, kedden megy majd az autó diagra, ha addig valaki valami tippel, tanáccsal tudna szolgálni, örülnék neki. Tudom, annyit mondtatok múltkor is diag nélkül nem nagyon lehet többet megállapítani, de nem szeretnék úgy odamenni, hogy semmi ötletem, és 'nem indul csináld meg' :D
    Sokféle 'black magic' probléma megoldást nyert már itt, gondoltam hátha valakinek lesz ötlete.

    Nekem volt az ingadozó alapjárattal is problémám régebben. Persze ez most is előjön néha. Nem rég olyan is előfordult, hogy kuplung benyomás után leállt a motor mikor lassú tempónál kanyarodtam, és kormányzár bekapcsolt, miközben ugye gyújtáson volt. Vagy akár hoszabb út végén, a kapu előtti úton üresbe teszem, és csak gurulok, akkor is volt már, hogy leállt. Tényleg nem tudom már, hogy lehet-e köze ezeknek a dologhoz.

    Közben most épp sikerült kifognom egy nem indulást, mikor arrébb akartam parkolni. Felvettem videóra, bár most viszonylag hamar elindult, tegnap 5 percig szenvedtem vele. link. Ezután még párszor indítottam próbaképp, minden hiba nélkül ment. Egyébként a Check engine lámpa pont ezen az 50m-en villant ki :(((
    Kötelező adatok most is: Golf IV, 1.6 16V, AZD, 2002

Új hozzászólás Aktív témák