Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz footy #70243 üzenetére

    Értem én hogy mit mondasz...
    De azé egy F10-es 535D 313Le-vel tud rohadt sportos lenni. Most én nem akarok beszállni a "vitába" mert persze.. egy sport autó nagy benzin akár + Turbó. Alap hogy ferrariba nem lesz dízel nem erről van szó..
    csak olyan szinten mint amikről ti beszéltek... hogy 200-300 Le-ős autók nem beszélve az ehhez képest kevesebb Le-s 1.9 PD/TDI... ilyen szinten azért tud egy Dízel is sportos lenni...

    SZVSZ : aranyköpés lesz, de aki annyira a benzines felé húz annak rooohaggyak meg a tudatalattijában nagy öszefüggésben van az erősség/sportosság érzete a fordulatszám mérő hollétéről a fordulattartományban...
    Érthetően : a nagy fordulatszám és minnél nagyobb motorfordulat, tudat alatt sportosabb érzetet kelt.
    GYK :4500ig kipörgetni tényleg nem akkora élmény mint 7-8-9 ezerig akár!
    De lehet ez csak az én hülye elgondolásom.

    Visszatérve : Vezettem az 535D-t és még csak nem is gyenge autóból (A6 3.0TDI ABT kb270Le) ültem át... de az az autó olyan volt mint aimkor a 2.0 TDI ből átültem az A6.

    Azért a 8sebességes automata és a hatalmas erős és nyomaték... hát engem meggyőzött..
    Benzinest még nem vezettem nagyon ami komolyabb lett volna de ültem már A6 4F 3.0 TFSI + chip... 400körüli ló.. hát érzetre az 535 jobb volt, pedig a 3.0TFSI nek is szép hangja van nagyon pörög is..

    szerintem fasza mind a kettő. de egyikből se kéne 2500ccm alatt !
    (természetesen ha most arról lenne szó hogy választhatok mondjuk amit akarok)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák