Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    A fapados 1.8T superb ~1300Kg, az enyém egy cirka fullextra elegance volt, papírja szerint 1480Kg. ~10e Km-t közlekedtem el vele benzinnel a gázosítás előtt, úgyhogy úgy is szereztem vele tapasztalatot rendsesen. A fedkomp benzinnel svájci óra pontosságúnak bizonyult sokszoros full tank + megtett km összehasonlítással, így tudom hogy autópálya nyugis 100 tempomattal érd-fehérvár között 5.8-6L gyorsítgatásokat kerülve, 110-el normálisan néha kielőzgetve 6.4-6.5L - mindez 225/45 R17 kerekekkel. Így jött ki némi érdi, bp-i mászkálással 1-1 tank 7L körülre - a város mennyiségétől függően volt 7L alatt is, meg 8L-t alulról közelítő eredmény is. Érdről bp ingázás kis forgalomnál 8.5-9L, masszív forgalomban légkondival 11-12L a pár 10km-es szakasz eredménye - pályán nem szoktam száguldozni, de városban ha nem is boyracer módjára, de mindig dinamikusan, a sort nem feltartva, lehetőségeket kihasználva oda odalépve közlekedtem vele - sokszor leforgatva rendesen 2-esben - azért ez meglátszik a fenti számokon

    Utána belekerült a gáz - először szűk 9L-eket evett, de állandóan sírt a vezérlés. A töketlen gázos beszerelő baltával faragva állítgatta, így lett 9.x de még mindig rossz, majd eljutottam egy értő szakihoz ( később ő lett a totalcar-os LPG doki :) ) akivel nagyon részletesen behangoltuk és utána jó lett gázzal minden körülmények között, viszont a fogyasztása meg közelebb volt a 10-hez, mint a 9-hez - téli hidegekben néha még felette is. Horvát tengerpart oda-vissza tempomattal légkondival 120-al 9.7L, Görögországig a korlátozások miatt picit kisebb tempóval 9.4L

    Fogyasztásnövelő tényező lehet, hogy bekerült egy nagyobb hifi és egy carpc rendszer - a PC a monitorral együtt ~10A-t vett fel átlagban, plussz az erősítők, így a generátornak éjjel nappal volt dolga rendesen - 1-2 decit lehet jelentett a plussz kiló és fogyasztók...

    swift 1.3 fogyasztása 5.5-6-ról 6.5-7-re ment fel gázzal (ez is megjárta velem a Horvát és Görög tengerpartot, nem hasraütős értékek), bátyám 1.5 16V kombi 111 ladája benzinből nem tudom pontosan mennyit kért, de gázból németországig autópálya 150-el 9L-t, másik ismerős V6 3.8-as dodge kisbusza benzinből 11-el, gázból 13L-el teszi meg tempomat 120-al a bp-adria távot, és mástól is jellemzően a 20%-on belüli értékeket hallom - sajnos turbós referenciám másik nincsen, aki megerősíteni a sejtésemet

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák