Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    Sziasztok! Remélem most már jó helyen teszem fel kérdéseimet.

    A családban van 2db öregecske VW Bora 1.6 benzines.
    Egyiknél mint ha meghalt volna a vezető melletti ajtó mikrokapcsolója (vagy ki tudja mi), nem érzékeli az ajtó nyitást. Azon túl, hogy nem sípol bekapcsolva felejtett lámpáknál kiszállásnál egy dolog, de tréfált már meg a távirányítós zár úgy hogy kinyitottam, betettem a kulcsot, bezártam az ajtót, a zár meg bezárta az autót a benne lévő kulccsal, mert nem érzékelte a nyitást.
    Lakhelyemen szerények a javítási lehetőségek, kb. mindenütt azt mondták hogy mikrokapcsolót nem cserélnek, csak komplett zárat. A zár gyári kb 60eFt, a kínai 12eFt körül, de a kínaira semmiféle garancia nincs hogy nem sz*rik be!
    Szerintetek? Erre a problémára tud valaki jobb megoldást?

    A másik Bora elektronikája vagy valami szintén beteg. Ott az ajtó mikrokapcsoló működik (világít az ajtó élén lévő piros lámpa ha kinyitom), viszont bekapcsolt lámpáknál, ha kiveszem a slusszkulcsot és kiszállok az autóból nincs hangjelzés, ami figyelmeztetne a bekapcsolva felejtett lámpákra. Merült már le emiatt az akku. Erre egy szerelő azt mondta ez kumpjuter hiba, ő nem nyúl bele...
    Szóval erről is szeretnék tanácsokat meghallgatni.
    Minden segítséget nagyon köszönök!

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák