Új hozzászólás Aktív témák

  • Richard

    őstag

    válasz footy #129547 üzenetére

    Lehet rosszul emlékszem és a vizet, vagy mindkettőt. E60-nál akarták sokan mókolni, hogy állófűtésként is működjön. Nem tudom megoldható-e vagy sem, de van bennük.

    A fűtésnél nekem is van elektromos rásegítés. Meleg levegőt fúj be már 3-4 perc után holott a víz még kb 5-10 fokos lehet csak.

    DSG-nél pedig ha áthúzod sportba pontosan ezt csinálja. Nem engedi 1500 alá. Ezért felesleges átírni :)

    (#129548) brumi1024:

    Igen, de ez a 170 LE-s, az Octavia 2 Facelift.

    Igazából, ha az olaj viszkozitása megfelelő akkor nem szabadna sokkal jobban kopnia a motornak. Ettől még nem szárazon megy:)

    Én különösebben nem foglalkozok ezzel. Van céges 2.0 CR octavia itt, amiben ~390 ezer km van és az is bírja, pedig néha hallom ahogy csont hidegen húzatják ki amint kiérnek a kapun. Igaz 15 ezrenként kapja az olajat.

    Szerintem nem kell ezt nagyon túl aggódni. :) Fűtés van, ülésfűtés szintén, a többi majd felmelegszik. Addig viszont nem árt óvatosabban bánni a gázzal.

    Szerk: Most olvastam Mágus írását. A vízhőfok nekem is felmegy 10-15km alatt 90-re, de ha utána megállok pirosnál akkor vissza megy 80-ra. ~30km után már nem hűl vissza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák