Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz VR6-Fan #10053 üzenetére

    Ezekkel tisztában vagyok, én is kísérletezgettem, még a legegyszerűbb direktszűrő felhelyezésénél is észrevehető a tanulási folyamat...de...a de-ről a végén.

    Picit megint kiforgattad: "de attól hogy magasabb oktán számú bengát tankolsz, nem fogsz lambda 0,9 alá menni, a befecskendezett mennyiséghez semmi köze az oktán számnak, abba a légtömegmérő meg, ha van a lamdaszond(ák) szólnak bele leginkább."

    Nem is mondtam ilyet, én nem a benzin oktánszám témával kapcsolatban hoztam fel a szegény keveréket, hanem csak hőterhelésre mondtam példát...konkrétan, hogy egy ilyen dolog által okozott kismértékű melegedés sem jó hosszútávon. Ne képzeld bele, amit nem írtam, még ha késő van akkor se :DDD ;]

    De: Viszont tartom a véleményt, hogy a nagyobb oktánszámú benzin nem jobb semmivel hétköznapi körülmények között egy tök átlagos autóba (a hangsúly az átlagoson van)...de nem akarok vitázni, mert tök felesleges és végeláthatatlan plusz nincs kedvem magyarázni sem, aki kíváncsi rá az utánajár. Magam is megtettem, pár cikket már olvastam ebben a témában, amit nem fórumozók lapátoltak össze...na én azoknak hiszek inkább:) Legyen itt vége :R

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés