Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz #50433536 #21496 üzenetére

    Attól, hogy az alapjárati keverék részterhelésen még rendesen bejátszik (ezért
    befolyásolja jelentősen a fogyasztást városi használatban, ezt tapasztaltam:D),
    attól az még nem levegő csavar. A gyertya színe, úgy tudom viszonylag hamar
    beáll az adott keverék szerint. Tehát ha egy nyélgázas szakasz után szeretnéd
    ellenőrizni, akkor rögtön le kell állítani, mert ha még pöfögteted alapjáraton, úgy
    ismét az alapjárati keveréket fogja mutatni. De ezt csak a neten olvastam, mert
    nem vagyok gépész.:N Ilyenkor azért szoktam sajnálni.:DDD A hozzászólásaidból
    úgy veszem ki, hogy neked van vmi ilyen irányú végzettséged, szóval távol álljon
    tőlem, hogy okoskodjak, de szerintem fontos tisztázni, hogy nem levegő csavar,
    mert ugye dúsítani szeretted volna a keveréket, de emiatt szegényítetted...:R

    Szerk: előfordulhat, hogy bevákuumozódik a tank, és ez okozhat problémát, bár
    nekem inkább az szokott lenni gond, hogy túlságosan jól szellőzik a tanksapka.
    (Értsd: csurig tankolva "féktávon" simán kifolyik a nafta a kulcslyukon. Szívás...)

    Szerk2: legjobb tudomásom szerint nincs benne vákuumos benzincsap.:))
    Egy hagyományos membrános AC a gyári... Ha az átszakadt volna, alapjáraton
    se menne. Szerintem. Esetleg dugulás van az üzemanyag körben. Nézd meg a
    benzinszűrőt a tankban. Elvileg "durvaszűrő", szóval nem valószínű, hogy előbb
    dugulna el, mint a finomszűrő, a benzincsőben (van egyáltalán benne gyárilag?),
    de bármi lehet. Igaz, műanyag a tank, szóval legalább rozsda nem valószínű.:DDD

    Amúgy mikori a vas, és óra szerint mennyi van benne? Olasz import? Hányadik
    tulaja vagy? Mióta? Mennyit mentél vele hiba nélkül? Ezek csak rutin kérdések,
    de segítenének tisztábban látni, hogy még mennyi problémára számíthatsz...:O

    Szerk3: van egy nyomáskigyenlítő szelep a tank jobb oldalán. Most így hirtelen
    nem vágom, hogy a hőtágulást kompenzálandó, vagy a vákuumot kerülendő, de
    az megvan, hogy elvileg csak egy irányban kéne áteresztenie. Vicces hangokat
    tud kiadni, amikor elfingja magát. Abban is valami membrán van, aztán berezeg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák