2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#801) brd válasza kraftxld (#799) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Az újabb válaszoknál is működik, vagy csak a régieknél (azt én is ismerem)? Ha igen, akkor én is szeretném kérni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#802) kraftxld válasza brd (#801) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Hátha nem indexelik google translatorral :)
Nekem úgy megy a dolog, hogy Firefoxban kikapcsolom a képek megjelenítését (adblock plus is van) majd letekerek az oldal aljára.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#803) brd válasza kraftxld (#802) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Hmm... nekem már az oldal forrásában sincsenek benne a válaszok, biztos, hogy attól kerül bele, hogy letiltod a képeket? Pl. az erre a kérdésre adott válaszokat is meg tudod így nézni?

(#804) bobsys válasza brd (#803) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

bing keresebe ird be, hogy certificate error Q_22428066
kerd a cached page-t
voala

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#805) brd válasza bobsys (#804) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Ezt ismertem én is, de mi van, ha nincsen cached page, és egyáltalán honnan kerül be a cache-be? Gondolom a keresőrobotnak sincs acca' oda. ;)

(#806) chepavel válasza brd (#803) üzenetére

chepavel
(senior tag)

A forrást már én is néztem, nincs benne sajnos.. :(

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://www.flickr.com/people/pavelandras/

(#807) kraftxld válasza brd (#803) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Hmm.. érdekes amivel én próbáltam azzal eddig működött :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#808) gaborbol válasza brd (#805) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Szerintem az osszes benne van, a google csinal egy snapshotot a teljes tartalomrol es kesz.
Nem csak ez az oldal nezheto igyan hanem meg jopar.

Keresorobotnak meg mindenhova van acc-a.Mert siman elorant egyet a cache-bol, ha kell :DDD

(#809) chepavel

chepavel
(senior tag)

Van már valakinek tapasztalata a startssl.com-al?
SBS 2008-hoz akarnám beállítani, a RWW-hez. (Kis költségvetés, a fizetős, rendes megoldások nem járhatóak..)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://www.flickr.com/people/pavelandras/

(#810) kraftxld válasza chepavel (#809) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Godaddy SSL tanusítvány kb 6000Ft.

(#811) chepavel válasza kraftxld (#810) üzenetére

chepavel
(senior tag)

Igen, tudom. De, mikor alig használják ezt a lehetőséget, úgy érzik, hogy könnyebb kliensekre telepítgetni a self-signed tanúsítványt, másik külsős géphez leülve meg csak a csodálkozás van, hogy ezmiez.

(#812) kraftxld válasza chepavel (#811) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Hát ezen a 6 pénzen ne szívózzatok, mondd, hogy máskép nem megy a szerver és kész :)
Az RWW-re nagyjából igaz is.

(#813) tbs válasza chepavel (#809) üzenetére

tbs
(PH! addikt)

Teljesen jók, nálam smtp-hez, imap-hoz, http-hez van tőlük szerver cert és privát aláíráshoz saját cert. Izraeliek, a magasabb biztonsági fokot levélben és telefonon egyeztettük, ~2 hét volt a posta miatt. Levelezők, böngészők ismerik, elfogadják.

(Volt cacert-es is régebben, ez jobbnak tűnik, netlock fizetős server certem is van, szvsz ezek jobbak, nem variálják túl.)

(#814) chepavel válasza kraftxld (#812) üzenetére

chepavel
(senior tag)

ÉN nem szívóznék vele. De sírni sem akarok ezért..:D

(#813) tbs: Ezt így átgondolom, de, szerintem kérek egyet, utána meg majd kiderül, hogy beépítem-e, vagy nem..:)

(#815) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Bedobom a kérdést mielött fél-egy órát telefonálgatnék az MS-nek.
Ugybár van pár MS vizsgám ami miatt a melóhelyem Gold partner.
Csinálok jelenleg néminemű project munkát egy másik cégnek hétvégente, szabadidőmben. Jelenleg gentlemens agreement szerződéssel :)
Ők is tudnak esetleg sima vagy gold partnerek lenni a vizsgáim alapján? Tehát lehet egyszerre két cég partner egy ember miatt?

(#816) chepavel válasza kraftxld (#815) üzenetére

chepavel
(senior tag)

Ezen kérdésed alapján van nekem is egy kérdésem. :B
Megy PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#817) MTbc

MTbc
(senior tag)

Üdv, SBS2003, Exchange 1053 -as hiba userenv forrás,exchange konkrétan elérhetetlen volt pár gépen,de nagyon úgy tünik NOD volt a lúdas,de userenv hibákat még mindig dobálja,google nem igazán segít,tippek? :R

(#818) chepavel válasza MTbc (#817) üzenetére

chepavel
(senior tag)

Igen, tegnap egy rossz frissítést adtak ki.
Adtak ki egy javítást is: http://download.eset.com/special/eset_update_fix.exe

(#819) gaborbol válasza kraftxld (#815) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Udv!

En ugy tudom egy adott idoben, csak egy adott organization-nak lehetsz tagja.
Igy a pontjaidbol is csak egy ceg reszesul.
Ha ez amit mondasz lehetseges lenne akkor mindenki gold partner lenne, mert mindenki meghivna valakit....

[ Szerkesztve ]

(#820) MTbc

MTbc
(senior tag)

Hogyan tudok egy magyar xp-t németé varázsolni?magyar mui csomagot találtam már,egyáltalán szabad-e? :R

(#821) MTbc válasza MTbc (#820) üzenetére

MTbc
(senior tag)

Tárgytalan az előző ,új kérdés inkább teljesen németre szeretnék cserélni,próbáltam keresni valami microsoft-os támogatási telefon számot de csak ilyen lépegetős kérdőíveket találtam ami semmit nem ér. :R

(#822) moonman válasza MTbc (#820) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

sehogy. mui csak angol verzióra megy rá.

ha mennyiségi licencre vágytok, akkor valamelyik hivatalos partnert kell megkeresni, MS közvetlenül nem értékesít szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#823) MTbc válasza moonman (#822) üzenetére

MTbc
(senior tag)

Köszönöm.

(#824) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ma belefutottam egy csúnya Vista SP1 telepítési hibába, már jópár órája küzdök vele, és a google ezt az oldalt is kidobta:
[link]
Aranyos az oldal alján lévő megjegyzés :)

(#825) gaborbol válasza kraftxld (#824) üzenetére

gaborbol
(őstag)

2003 TS+2000 DC/file/Exchange->SBS 2008 volt a terv, a telepites napjan kitalatak,hogy a TS marad.

Atpakoltunk mindent, exchange,dc,ment.Ts-t ki regi domainbol, be az ujba, fajlszerver tatralma az uj szervern, ugyan olyan megosztasok, 4 mapped drive, minden szuper.

Ma telefonalnak, hogy az egyik mapped drive nem mukodik rendesen a Ts-n masik 3 az jo.
Ott vannnak a fajlok, latni latja, de megnyitni nem lehet oket. Nincs hozza jogosultsag.

Belepek a DC-re, megnezem a jogokat, minden rendben, mennie kell.

Domain admin acc, belepek a Ts-re, megyitom a kerdeses csatolt meghajtot, tenyleg nem indul semmi, nincs hozza jogsultsag, na szep.

Makom volt, Google egybol kidobta:

Programok hozzaadasa eltavolitas/windows osszetevo/tavolitsa el a kovetkezot:

"Internet Explorer enhanced Security"

Ezt ki nem talatam volna magamtol. :DDD

(#826) kraftxld válasza gaborbol (#825) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ja, nekem is dobta ezt a gep mar egyszer :)
En alapbol dobom fel a Firefox-ot a szerver 2008-ra, azon az IE egyszeruen kriminalis lett, tuti valami security robot tervezte akinek nem kellett hasznalni. Tetszik, hogy alapbol a download.microsoft.com-rol se lehet letolteni vele, kulon fel kell venni a trusted site-ok koze, de mikor letolteni akarsz persze nem dobja ki, manualisan kell kitalalnod.

A Vista gond is megoldodott, repair install-t adtam a fejenek, majd SP1, SP2, Office 2010. Hajnal 2-re vegzett is a fostalicska celeron, 1GB rammal, tetulassu hdd-vel. Hajra HP :D

(#827) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

Nem tudom találkozott e már valaki hasonlóval, jelenleg semmi ötletem :(

Windows Server 2008STD R2, minden patch fennt van.

A hiba pedig a következő, kb egy két naponta a gép nem elérhető a hálózaton, se ping se semmi, helyileg ránézve úgy tűnik, mintha minden rendben lenne. Event logban semmi, hálókártya driver frissítés már volt. Újraindítás megoldja :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#828) kraftxld válasza DopeBob (#827) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Milyen gép, milyen hálókártya? Ha ki-be dugod a hálókábelt változik valami? Hálókártya letiltása engedélyezése? Víruskergető?

(#829) DopeBob válasza kraftxld (#828) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

HP DL120G5, HP NC105i. Sajnos nem tudtam ezeket kipróbálni, mire beérek a kolléga újraindította, ezért hagyatkozom a naplókra ott sehol semmi.

Vírusirtó: TrendMicro ;], Ezen a gépen fut az OfficeScan szerver része is.

Az az érdekes, hogy tudtommal semmiféle változtatás nem volt mostanában a gépen, a hiba pedig egy két hete jött elő.

MZ/X

(#830) kraftxld válasza DopeBob (#829) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

A trend micro-t azonnal leszedni!!!! 99,99%, hogy az kavar.

(#831) DopeBob válasza kraftxld (#830) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Eddig is rajta volt, kb egy éves a szerver :N Más vírusirtónk meg nincs. Fájlszerverként is üzemel a drága, valami jó ha van rajta, nem? :B

MZ/X

(#832) kraftxld válasza DopeBob (#831) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Kitelik tőlük, hogy az egyik frissítés dönti romba az egészet. Egy próbát megér. TM nélkül megy a szerver egy hetet, ha okés akkor megvan a hiba, ha nem akkor keresni kell tovább.

(#833) DopeBob válasza kraftxld (#832) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Ezt néztem már, amióta van a hiba, azóta csak virus pattern update volt :( A szerver részét meg nem szeretném egy hétre leállítani. TM oldalán semmi, google semmi...

Mondjuk a legutolsó két ujraindítás majdnem ugyan akkor volt... végigtúrom az összes program logját hátha... ( van még rajta IIS, TM Proxy, meg TM SpamFilter, + SQL2005EE logoknak )

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#834) kraftxld válasza DopeBob (#833) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Első körben elég a klienst leölni.

(#835) DopeBob válasza kraftxld (#834) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Megpróbálom ezt köszi, pár nap múlva kiderül, hogy ez volt e :) Sajnos csak ez az egy Windos Serverunk van.

MZ/X

(#836) Reac^

Reac^
(őstag)

Sziasztok!

Windows 2003 Server Small Business-hez ért valaki? Nekem még kicsit új, ugyanis linuxos szerverekkel foglalkoztunk eddig.

Szóval az a kérdés, hogy hány távoli asztal bejelentkezését támogatja egyszerre a szerver?

Én kipróbáltam és a 3dik gépnél kiirta hogy túllépem a megengedett számot.

Valaki vmit? :F :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál (8-22) | PH! megbízhatóság: 50+

(#837) kraftxld válasza Reac^ (#836) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

2+1 sessiont támogat.
2 rdp, egy konzol, de ha mstsc /admin (xp, 2k3 /console)-al csatlakozol akkor tudod csak elérni a plusz egyet.

(#838) gaborbol

gaborbol
(őstag)

Csinaltam egy baratomank(nala lakom alberletben :DDD ) egy weboldalt.
Se dizajn se grafikai kepessegem nincs, eletemben nem csinaltam meg weboldalt, szerintem nem is fogok.Feldobtam a sajat sbs 2008 szerveremre, hostolok neki exchanget is.
Meg igaz csak par napja megy az oldal, de sehol nem jelenik meg.Egyenlore nagyon alap, epp hogy van rajta valami kategoria , amikor van egy kis idom dolgozom rajta.(ingyen megy az egesz persze)

Mit tudnek tenni annak erdekeben ,hogy megjelenjen a keresokben?
Termeszetesen fizetos megoldas is erdekel.

Ez lenne az oldal:

www.heidishauntedhills.com
[link]

Kritika, otlet, javaslat johet batran. :)

[ Szerkesztve ]

(#839) [HUN]Zolee válasza gaborbol (#838) üzenetére

[HUN]Zolee
(őstag)

[Link]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#840) moonman válasza kraftxld (#837) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

meg ugye lehet ts licenceket venni alá.

amúgy ha már sbs, milyen image-be mentő megoldást javasolsz? meg úgy általában 2003-as teljes rendszermentéshez.

(#841) kraftxld válasza moonman (#840) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

1, Faek, minimal, script kiralyoknak: [link]
2, Olcso, jo megoldasnak: [link] gaborbol ajanlasaval :D
3, Draga, mi eleg sok helyre nyomtuk, eddig hibatlan, hihetetlen jo HW independent restore kepessegekkel: [link]

Egyebet nem tudok.

(#842) x123456 válasza moonman (#840) üzenetére

x123456
(fanatikus tag)

http://www.bacula.org/en/ ?
(bevallom, én csak a nevét ismerem)

(#843) bobsys válasza kraftxld (#841) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

ezek a linkelt imagebe mentok programok restorenal csak teljes imaget tudnak vissza allitani vagy az imagebol barmilyen filet akar egyenkent is?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#844) kraftxld válasza bobsys (#843) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Tud file-t is egyenként, akár menetközben tudod meghajtóként is csatolni a mentett image-t, majd bármit vissza tudsz másolni.

(#845) moonman válasza kraftxld (#844) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

köszi, őszintén szólva azért kell, mert a cégnek, ahol az sbs van, egyetlen vasa van, ha az kihullik, akkor a gépet hamar pótlom, de a teljes rendszert hónapokig tartott úgy belőni, hogy mindenük faszán együttműködjön, ezért lenne szükség egy image mentésre. a cégvezetőt ismerve egyelőre az olcsóbbik megoldást fogom tesztelni. :)

(#846) gaborbol válasza [HUN]Zolee (#839) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Hahaha!

Tegnap eleg sokaig eljutottam magamtol, de nem lettem az a kimondott expert!
Koszi szepen! Mar nezem is!

kraftxld:

Dolgoznak egy olyan funkcion is, hogy az image automatikusan kibontodik egy kulon vinyora minden sikeres mentes utan folyamatosan.
Tehat megpusztult a rendszer delutan kettokor, reset, bootnal meg mondod, hogy "arrol" a diskrol bootoljon, es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#847) gaborbol válasza gaborbol (#846) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Nem tudtam mar beleszerkeszteni, lehet nem fogtok edolni az otlettol, de probakeppen SBS-ben raktunk ki mar par szervert, amin valamilyen virtual oprendszer fut alapbol(konkretan free esxi 4 es linux+virtual box), es arra telepitettuk a rendes szervert.

Ha kijon vegre a macrium hardver fuggetlen visszaallito bovitmenye, akkor persze ennek nem lesz tul nagy jelentosege, de a virtualszervernek meg van egy csomo mas elonye, ez mellett.

[ Szerkesztve ]

(#848) kraftxld válasza gaborbol (#847) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Macriumék inkább a dinamikus lemezek támogatásán is dolgozhatnának :)
A hardverfüggetlen visszaállítás nem gond, mert visszaállítom a Macrium CD-jével a szervert egy másikra, majd Shadowprotect IT Edition be, és azzal megcsinálom a hardware independent restore-t, majd utána működik is a dolog.

(#849) gaborbol válasza kraftxld (#848) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Kerdesed ide iranyitsd :)

[link]

Aztan en is rakerdezek par nappal kesobb :DDD

Nem megy a link, az oldalon a keresesbe ird be hogy dynamic disk.
Akkor feljon a wish list alatt.

[ Szerkesztve ]

(#850) kraftxld válasza gaborbol (#849) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Forumban mar kertek sokan, de kb: ezugysekollnektok" volt a valasz. Na majd bombazom oket, ugyis vettunk mar vagy 10 licenszt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.