Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Windows 2003 fórumban nemrég szó esett róla, hogy jó lenne létrehozni egy komolyabb, rendszergazdákról szóló fórumot, ahol meg tudnánk osztani az eddig megszerzett tudásunkat, tapasztalatainkat egymással, valamint azokkal, akik e szakma felől érdeklődnek.

    Ide várunk szeretettel mindenkit, aki ebben a szakmában tevékenykedik, illetve tevékenykedni szeretne, korra, nemre, tapasztalatra való tekintet nélkül.

    A fórum fő célja egymás segítése, legyen az tapasztalatok megosztása, útmutatás fejlődéshez, tananyagok kiválasztása, vizsgák, vizsgákra való felkészülés, problémamegoldás, hardware-szoftver, speciális esetek, kérdések, vagy csak kötetlen beszélgetés a szakmával, munkahellyel, karierrel kapcsolatban.

    Kérek minden ide látogatót, hogy saját vagy egyéb PC javítási kérdéseit ne itt tegye fel, hanem a megfelelő fórumokban, illetve kereshet minket privátban is, amint tudunk, segítünk.

    Remélem, sokak számára hasznos fórumot hozunk ez által létre, ahol választ kaphattok a rendszergazdák minden napi életével, feladataival kapcsolatban.

    Mindenkinek jó fórumozást kívánunk!
    A Rendszergazdák!

  • gaborbol

    őstag

    Mivel mostanaban eleg sokat foglalkoztam Small Business szerverek mentesi modszereivel, szeretnek irni egy tartalmasabb cikket a temaval kapcsolatban, ami talan iranyt adhat azoknak akik e temaval folgalkoznak. Mielott a cikk megjelenne szeretnem veletek is megosztani tapasztalataimat, igy talan sikerulne egy minosegi, mindenki szamara ertheto irast letrehozni.

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #11 üzenetére

    300 km????
    Mire odaeresz elfelejted a tananyagot bakker :DDD
    Sok sikert a vizsgazhoz!

    Nekem 60 km-es korzetben van vagy 10 vizsgakozpont :P
    Mondjuk Washington DC-be nem megyek soha tobbet vizsgazni.
    Olyanok voltak mint valami atnevelo taborba,itt allj meg ,de meg ne mozdujl amig nem szolok, most leulsz ide,most alj fel, kovess, ide leulsz, kossulsz, vizsgazol, meg a sima karoramat is elvettek, zsebeket kiforgattak. Nem voltak az a kimondottan szimpatikus tarsasag, igaz nem is haverkodni mentem oda, de oda tobbet inkabb nem ...

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #16 üzenetére

    Itt 5 allashirdetesbol legalabb 3-ban benne van mint kriterium.
    Legalabb vegre megtudok rola valami :B

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #21 üzenetére

    Nekem is uj, es erdekelne is, pont ezek miatt jott letre ez a topik.

    Tok jo lenne, ha valaki irna rola egy kis bemutatot :U

    Kulonben itt is elegge porgosek a munkanapok, tegnap letudtam egy 2008SBS-t.
    8:30-tol volt kiirva delutan 3:30-ig a melo 1 fore, de mivel uj vagyok jott velem a fonok is.
    Ketten csinaltuk szinte megallas nelkul du 5-kor jottuk el ugy, hogy a konyveloprogi nem lett meg attelepitve az uj szerverre...

    Meg be sem fejeztuk a szervert, masik fonok dobodt egy emailt, hogy van egy ugyfel akinel o allitotta be a mentest, csak nezzek ra hogy megy rendesen.

    Este beleptem a szerverre, nincs 3% szabad hely sem,se a rendszer sem az adat sem a mentes hhd-n. Az esemeny naplo rogyasig van hibakkal, a szerverre kotott UPS, szorja az ablakokat, hogy szinte minden nap aramszunet van es szarok az aksik,csere,csere,csere.
    Es a secutity log fullon van a sikertelen belepesi kiserletektol, admin, administrator, admistreaur felhasznalo nevekkel 5 percenket 115 kiserlet.

    Ezeket leszamitva minden fasza.....

    Este 11,egy uj uzenet. Az ugyfel irja, hogy a gmail-es fiokja nem szikronizalodik a blackberry telojaval rendesen, es most van 600 uj uzenete, mit csinaljon.

    En kikapcsoltam a telefont es lefekudtem......

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    Reggel minden gondomat, teendomet feredobtam es keszitettem egy kor email csak a belso dolgozoink reszere, annyi kulonbseggel, hogy a bogrere ratettem a cegunk logojat az arckepet meg kicsereltuk a cegtulaj arcara:

    Dear Team,

    In these economic times, I think customer satisfaction is more important than ever. I believe simply just being “good” is not enough anymore. We should go one step further, and take our customer support on a high new level.

    Because of this, I just set up a new service on our exchange server. If we receive any emails, from any customer after 11:00 pm which contains the following words, the server will send an automatic respond.
    “I set up my” “now” “it does not work “ needs to fix this” “ASAP”

    Here is the message:

    Dear Customer,
    We are very busy at the moment, probably sleeping or trying to spend some time with our family, so …

    If you still need solution for your problem, like right now, please take a look of the above picture again.

    Thank you for choosing cegnev!

  • gaborbol

    őstag

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mostanaba iszonyat mi van nalunk. Melonak vege 5-kor megyek haza, ha csak nem ugyfelnek vagyok este 7-8 ig.hazaerek aztan vagy meg melo tovabb, vagy mar csak a napi adminisztraciot kell megcsinalnom :)

    Elmult par napban egyre tobb ugyfelunk telefonal ,hogy Vista vagy Xp alatt nem nyithato meg az Outlook.Vagy ha egy ido utan meg is nyithato akkor a panelek ossze-vissza vannak rendezve. Akinek ilyen gondja van annak:

    outlook.exe /resetnavpane

    Mentes irasom kesz, lehet este bepattintom ide.

  • gaborbol

    őstag

    "de megvan a hiba oka csak eddig karomkodtam es ezert nem volt idom irni" :DDD

    Ismerem ezt az erzest, sajnos ez ebben a szakmaban igen gyakori.

    Tegnap munkatarsam tok komlyan azt mondta az egyetlen ok amiert eddig nem lett ongyilkos, hogy a szulei nagyon csalodottak meg szomoruak lennenek miatta.

    1 honapja szop szerencsetlen egy share point naptarral, millioszor nezte, ujratelepeitette, megy 2-3 napig gond nelkul majd egyszer csak latszolag ok nelkul elkezdenek az ugyfelek duplazodni vagy haromszorozodni, negyszerezodni,azt hiszem a rekord 11. Aztan csorog a telefon, tajtekzik az ugyfel....

    Ez a szakma tipikusan az ahol iszonyat turelem es kitartas szukseges valamint koncentralas es nagyfoku problema megoldo kepesseg. Aki nem csinalta, nincs benne, konnyen gondolhatja, lofax munka, egesz nap ul a gep elott nezegeti a netet, ez melo, mi ebeen a nehez ?

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #48 üzenetére

    Az a szerencsesebb eset, en egy kis cegnel vagyok nem tehetem meg. Azert bukott ki a csapat par napja, mert nem er veget a munkanap szinte soha...

    Munkatarsam most ment at allami ceghez ott is 8-4ig megy a melo. Az epuletbe se be se ki nem vihet semmit. Se laptop se pendrive se semmi."Kezdo" rendszergazda pozicio, egy sima felhasznalao jelszavat sem valltoztathaja meg a probaido alatt...

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Hedgehanter #53 üzenetére

    Gondolom a szokasos, okosnezes, bologatas, egyeterto hummoges, reggeli kozos kavezas a szerverszobaba....

    Gondolom support I-II:
    Support I.

    1. mind1 mi a gond, kapcsolja ki.
    2. inditsa ujra.
    3.most jo?
    NEM
    Akkor ismetelje meg az elso ket lepest, ha tovabbra sem jo akkor majd kapcsolom a kollegat :DDD

    Support II

    Azok mar a gepbe kicserelhetnek esetleg ezt azt,ra tud nezni a gepre tavolrol, telepithet,beallithat talan egy levelezest ...probaido lejartaval kap enterprise admint.

    Amikor ide felvettek a ceghez azt mondta a tulaj, ez egy kis ceg itt mindent fogok csinalni es szinte azonnal.Hat nem viccelt...
    Mig dolgozott o nagy multi cegnel MCSE-ket, elso 2 ev jelszo reszet semmi mas....

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #55 üzenetére

    1) igen,(disk space managment)de csak napokat tudsz neki beállítani, pl 15.
    Minden 15 napnál öregebb mentést automatán törlölni fog az aktuális mentés megkezdése előtt.
    2) magától ilyet jelenleg nem tud, a kész metést báhol, bármilyen meghajtóként felmount-tolhatom, úgy fogja kezelni mint egy külön hdd-t.(wish list-en rajta van e te kérésed, nem tudom beépitik e, ill mikor)
    3-4) telepítést követően rögtön papol a cd készítéséről, férfiasan bevallom én egyszer sem csináltattam vele még, így erről nem tudok jelenleg nyilatkozni.Iszonyat ütemben fejéődik a program, talán 2 hetente van frissítés újabb funkciók.Ki fogom próbálni a live cd-t, amit kreál.

  • gaborbol

    őstag

    Eddig vagyok meg vele, egészítsétek ki, mondjatok kritikát, véleményt, javaslatot!

    A mentés, és ami mögötte van…

    Elég sokat foglalkoztam mostanában a munkahelyem révén kis és közepes vállalatok mentési módszereivel, ezért arra gondoltam, hogy megosztom veletek tapasztalataimat e témával kapcsolatban.

    A mentés, úgy ahogy van egy hálátlan feladat, sem az ügyfelek sem a rendszert üzemeltetők nem veszik elég komolyan addig, egészen addig, amíg be nem következik az adatvesztés. Volt itt egy cikk nem is olyan rég a Kürt Kft-ről, ők mondták ki gyakorlatilag az arany szabályt. Az ügyfeleket (és a rendszergazdákat is) gyakorlatilag két csoportra oszthatjuk, akinek már volt adat vesztése, és akinek még nem, én sajnos az első csoportba tartozom…

    Mi is a mentés lényege, milyen a jó mentés, hogyan illetve mennyi időnként ellenőrizzük, hogy állítsuk fel a mentési stratégiánkat, ezekre a kérdésekre próbálok meg válaszolni a következőkben.

    Számomra a mentés lényege, hogy a létező legrövidebb idő alatt tudjam visszaállítani az „eredeti” vagy az ahhoz lehetőség szerinti legközelebbi állapotot, ez által pénzt és időt takarítva meg az ügyfél és önmagam számára. Legyen az egy, egy gépes otthonában dolgozó könyvelő vagy egy 40 munkaállomással szerver a cél mindig ugyan az.

    Mielőtt itt tovább is mennénk, szeretnem leszögezni, hogy itt nem egy konkrétan minden rendszerre alkalmazható eljárást fogtok találni, ugyan is ilyen nem létezik. Minden rendszer egyedi a maga nemében, minden ügyfél, minden környezet, az anyagi erőforrások, minden esetben mások és mások, ezért csak rendszer felépítéséhez szükséges fő vázat szeretném bemutatni.

    Lehet, viccesen hangzik, de talán az a legjobb, ha van egy előre elkészített listánk erre a célra amit az ügyféllel közösen szépen végig tudunk nézni pontról pontra. Miről, hova, mikor, illetve hogyan történjen a mentés, talán ezek a legfontosabb kérdések, vegyük őket sorba.

    1) Miről készüljön mentés.
    2) Van e jelen pillanatban egyéb mentésük.
    3) Mi az általános munkarend, a hét összes napjára lebontva.
    4) Kik azok a cégek-személyek, akiknek hozzáférésük van a szerverhez, dolgoznak rajta, általuk telepített program fut.
    5) Hova történjen a mentés, van e lehetőség, igény, hogy a mentés ne csak a helyszínen legyen elérhető.
    6) Mekkora a lementendő adat mérete, mennyi szabad hely áll jelenleg rendelkezésünkre, hány napot fog lefedni a mentés.
    7) Megvan a mentési terv vágjuk is bele.

    Az évek során a mentési eljárások, eszközök is jelentős fejlődésen mentek keresztül, ezúttal nem szeretnék külön kitérni rajuk, inkább egy olyan mentési eljárást szeretnek bemutatni ami, egy átlagos szerverrel rendelkező kis-közepes vállalkozás eseten megfelelő védelmet nyújt, alacsony költségek mellett.

    Mit használjunk a mentésre:

    Napjainkban a legnépszerűbb mentési eljárása az úgy nevezett szerver ” image backup” szoftvereken alapuló mentés. Ez az, amit én is használok a munkám során, mivel számos olyan előnye van a régebbi mentési eljárásokhoz képest, ami ma már egyszerűen nélkülözhetetlen. A fő érv-e technológia mellett, hogy szoftveres vagy a merevlemez meghibásodása esetén, az eredeti, vagy ahhoz közeli állapot akar percek alatt visszaállítható. A másik legfontosabb tulajdonsága, hogy nem kell, aggódni az miatt, hogy vajon tényleg mindent tartalmaz-e a mentésünk, telepítettek-e a mentés beállítása óta újabb szoftvert, hiszen minden mentésre kerül, ami a merevlemezen található.(Image backup szoftver részletes használatáról a következő írásomban szeretnek részletesen kitérni)

    Előkészület, ütemezési terv:

    Lehetőség szerint ütemezzük a mentések indítását a legkorábbi időpontra, ami csak rendelkezésünkre áll. Több okból javasolnám ezt, jobb minél előbb biztonságba tudni az elkészült mentéseket, valamint az esetleges mentendő anyag nagysága miatt, mostanában gyakran előfordul, hogy, ha a régi jó megszokott 12:01-kor indítjuk, a mentéseket azok esetleg nem készülnek el munkakezdésre. Mielőtt bármilyen mentest ütemeznénk, győződjünk meg róla, hogy más mentés, ütemezett feladat nem fog egy időben futni a mi mentésünkkel. Készítsük egy egyszeri teljes mentést, nézzük meg, mennyi idő és hely szükséges a sikeres mentés elkészüléséhez.

    Ütemezés:

    Fontos, hogy minden befejezett munkanap elteltével legyen mentésünk, amennyiben nem túl nagy a mentés méretre, vagy rengeteg szabad helyünk van, illetve időben elkészül, készíthetünk teljes mentéseket. Amennyiben ez nem kivitelezhető vasárnap szoktam készíteni egy teljes mentest, és hétköznap csak különbségi mentéseket készítek, ezzel helyet és időt takarítva meg. Minden szombatra be szoktam ütemezni egy defragmentálást, ez elég nagy mértekben le tudja rövidíteni a mentés elkészüléséhez szükséges időt, valamint a szervernek sem árt.

    Mire mentsünk:

    Nálam gyakran a legnagyobb gondot az szokta okozni, hogy nincs mar annyi szabad hely a szerveren, hogy mentéseket el tudnám helyezni. Szerencsés esetben rá lehet beszelni az ügyfelet, hogy vásároljon egy sima sata/ata merevlemezt, külön a mentéseknek a szerverbe. Új szerver eseten is javaslom ezt a megoldást, bele kell tenni az árajánlatba, mert később az ügyfelek már nagyon szeretnek áldozni semmire az esetek nagy részében. Most sokan csóváljak a fejüket, ennyi papolás után hogy jöhetek elő a sima merevlemezzel. A szerverek szinte mindig raid konfigurációban üzemelnek, tehát az adat eleve minimum 2 merevlemezen tárolódik. Ha csak egy “sima” merevlemezt teszünk a szerverbe az mellett, hogy költséghatékony egy esetleges raid vezérlő meghibásodás eseten is védve vagyunk, hiszen a teljes mentesünk egy a raid vezérlőtől függetlenül kezelt merevlemezen is megtalálható. Amennyiben lehetőség-igény van rá, a mentés másolata átküldhetjük hálózaton keresztül egy másik gépre, vagy esetleg egy külön erre a célra létrehozott gépre.

    Off site mentés:
    Van egy szerverünk, ami védve van gyakorlatilag minden esetlegesen előforduló hiba esetére, de mi van akkor, ha ellopjak a szervert, tűzvész pusztít a szerverszobában. Tudom ez már sokaknak nagyon extrém esetnek tűnik, de a valóságban nem az. Nagyon sok ügyfelünk van, aki ragaszkodik valamilyen szintű off site mentéshez. A legegyszerűbb, legolcsóbb módja, ha a szerver és valamelyik kliens nem egy épületben tartózkodnak fizikálisan, és lehetőségünk van átküldeni a mentes másolatát a szerverről a kliensre. Amennyiben ez nem kivitelezhető, 2 darab usb-s külső merevlemezzel megoldható ez a probléma is. Egy folyton a szerverre van csatlakoztatva és másolódik rá éjjelente a mentés másolata, míg a másik folyton egy tűzbiztos széfben van vagy esetleg otthon a cégvezetőnél, aztán bizonyos időközönként cserélgetik ezeket a hordozókat.

    Online mentés:

    Gyakorlatilag ezzel el is érkeztünk talán a legérdekesebb, legújabb mentési eljáráshoz. Ugyan abból a megfontolásból használjuk, mint az off site mentéseket, elküldjük a mentés másolatát interneten keresztül egy másik “biztonságos” helyre, ez az esetek nagy részében egy külön erre a célra szakosodott céghez. Jelen pillanatban kevésbe elterjedtek, részben az internet feltöltési sebességnek köszönhetően, valamint az adatbázis nagysága miatt. Mindenképpen másodlagos, kiegészítő szolgáltatásnak javasolnám csak jelen pillanatban, de ez a közeljövőben változni fog.

    Amennyiben kész vagyunk a mentéssel, be van állítva, minden egyes nap ellenőrizzük, hogy valóban probléma mentesen lefutott-e, egészen addig, amíg teljesen biztosak nem vagyunk benne, hogy megfelelően működik. Amennyiben lehetőségünk van e-mail értesítés beállításra, állítsuk be, hogy sikeres mentés esetén is küldjön értesítést!
    Minden esetben írassunk alá munkalapot az ügyféllel, hogy miről, milyen rendszerességgel, hová készül mentés, és amennyiben nincs külön erre kiterjedő szerződésünk vele, saját kötelessége ennek ellenőrzése!

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #61 üzenetére

    Ha laptorol megy tuti a klienseken van valami elbarmolva, klienseken mi a pontos uzenet?

    Isa-val meg nem hozot ossze a soros, viszont ez nem BUG, hanem feature!!!
    Mijen jol jonne most nekem :)
    2 ora mulva megyek egy 8 gepes halozatban letiltani: Youtube, twitter, facebook, myspace, meg amit meg a manager megalmodott.

    Mivel 2003 van ,de isa, proxy nincs, valamint csak egy alap ISP routeruk van, es penzt sem akarnak raaldozni, ezert marad a k9.

    [link]

    Eleg szimpatikus progi.

    Holnap meg win2000 ad, excahnge-> win2003 ad, exchange

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #61 üzenetére

    Mi a helyzet magan a szervern ott is ugyan ez van vagy ott minden megy ahogy kell?

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #66 üzenetére

    Ez valami emberes Router vagy valmi broadband genyo?

    1) Routerbe nezd meg hogy van e pl parental control.
    Ha van akkor nincs e esetleg beallitva barmilyen korlatozas vagy szabally a szerver nevehez vagy ip cimehez tarsitva.

    2) probalj meg ezen keresztul kimenni szerverrol vagy kliensrol: [link]

    2) Nem ertrek az isa szerverhez ,de ezt nezd meg, tud pl csak hangot vagy videot blokkolni,talan a policyt is rahuzta a szerverre valaki. Lehet hogy csak a video stream van blokkava, de az talan kiderul a 2. pontnal.

    [link]

    Ma volt a heten a 4. 2003 szerverem 12 gb-os rendszer particioval mint elfohyott a hely...
    A szerver nem jott ma meg,ugy hogy holnap ugy nez ki nem kell reggel mennem upgradelni, de helyettem mehetek patch panelt ujrakabelezni.lehet jobban jarok ha kardal megyek rendetvagni :)

    Topickot meg at kene nevezni a nagy rendszergazda topik helyett,a nagy rendszergazda szopi-ra.Az talan talalobb lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #68 üzenetére

    ISA cachet ki sem kapcsoltad???? Alapeset, azzal kellett volna kezdened ... :DDD
    (csak viccelek,foggalmam se lett volna mi okozza, most mar tudom )

    ilo advanced:

    Port Description Default ValueWeb Server Non-SSL (HTTP) port 80Web Server SSL (HTTPS) port 443Virtual Media port 17988Remote Console / telnet port 23Terminal Services port 3389Secure Shell (SSH) port 22

    vagy:

    [link]

  • gaborbol

    őstag

    Tudtok olyan progit, amit szerveren lefuttatok es osszeszedi az osszes domainben levo geprol a cdkulcsokat legyen az office vagy oprendszer?

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #72 üzenetére

    Koszi!

    Nirsoft kipipalva, kiprobaltam 2 kulonbozo helyen is, 12 gepbol megtalal 3-4 gepet azokat frankon kilistazza es ennyi, a tobbire azt mondja network path was not found...
    Van xp/ vista vegyesen de meg csak azt se mondhatnam ,hogy pl csak xp-vel mukodne, mert abbol sem hozza fel az osszeset.

    Az eredeti gond:

    Kolleganak volt egy cege egy szerver 12 pc/laptop.Kollega elment, megkaptam en az ugyfelet.3 nap alatt volt mar 3 vista ujraaktivalasom ,meg 1 office, ma meg egy office kiszolt hogy nem genium es max uninstallalni lehet.

    Kerdeztem a kollegat,mi a velemenye, azt mondta menjek be a szerverszobaba, ott lesz egy dobozva az osszes telepito, ha kell valami vegyek ki a dobozbol egyet talalomra es rakjam fel ahova kell, mert nincs nyomon kovetve mi mire lett felrakva.......
    Fasza...
    Ha nem talalok valamit ami szerverrol/halozatrol osszeszedi akkor mehetek korbe az osszes gepen, nem tart sokaig, de nagy eges lesz... :W

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #74 üzenetére

    Megneztem oket, egy volt ami halozatba is csapatott, de az sem volt okosabb mint a niroftos.

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #76 üzenetére

    Tegnap delutan hivott egy ugyfel, hogy 2 napja nagyon hangos a szerverbe a ventillator es ki tudnek e jonni kicserelni,mert mar nagyon zavarja oket, mondom neki akkor pont 2 nappal kesobb hivott mint kellett volna, de 2 ora mulva ott leszek.
    1 ora mulva csorog a telefonom, leallt az orvosi program az osszes kliensen,nem tudnak dolgozni, mondom neki csucsforgalom van bakker, delutan 5 ora,meg fel ora es ott leszek Balitimore-ba.

    Odaerek, hat ez nem ventillator zaj, hanem a pc speaker visit mint a malac...

    Dos ablak Rebulding raid 5 - progress:5%

  • gaborbol

    őstag

    válasz Gyok2 #79 üzenetére

    Nem ez a baj, hanem az ugyfel.

    Van nekunk erre a celra N-able,az verekepet is csinal a szerverrol ha kell, nem csak kis rutin/nagy rutin, csak hat az havi 10 dollar, minek is fizetnek erte.
    Most ujraepitette a tombot, SMART azt mondja OK, raid vezerlo hdd tesztje szinten mindent rendben.Remelem evekig nem hallok felole.

    Most le kell irnom szepen angolul, hogy mi tortent, miret tortent, es ez mivel jar/jarhat de ugy hogy: Egy 55 eves szemez orvos aki egy qrva parancsikont sem tud kirakni az asztalra, de szo szerint,az is megertse.
    1 dolog biztos, a kovetkezo melohelyem olyan ceg lesz, ahol nincsenek ugyfelek,csak a cegen belluli melok vannak, es ennyi, es a munkaido vegeter du:4 oraval ,mas kivansag egyenlore nincs :)

    "Tiszta Windows rendes ház" na meg arra se volt idom ranezni,de talatam par igeretes probaverziot :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    Bakker szopoagon vagyok rendesen a heten ....

    Holnapra 20-60 centi kozotti ho varhato delutantol , mi meg a HF-re megyunk treningre.
    Szombati Ms vizsgat mar at is tettem szerdara.

    Nyugtatokent kicserelem a kedvenc T42-esembe az alaplapot gyorsan :)
    Ez is vga hibas lett...

  • gaborbol

    őstag

    válasz attila206 #96 üzenetére

    Kerdes, milyen szinten vagy a linux-szal es milyen szinten megy a windows?

    Milyen feladatokat fog ellatni a szerver, es mennyi penz all a rendelkezesre a feladat megoldasahoz?

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #99 üzenetére

    Vista szopatos, tobb szmepontbol, nem vagyok annyira ellene, de ha lehet akkor xp, vagy w7.

    Vegul is siman nyomtal egy image-et, kicserelted a vinyokat,majd image vissza kiterjesztessel. Akkor ez lett a vegleges megoldas es nem is kellett volna cserelgetni/ujraepiteni a tombot? Eddig kb 6-8 ugyfelunkrol tudom, hogy a rendszer paricioja 12gb es fullon van, szerintem nalunk is lesz hamarosan: Apa kezdodik,kezdodik...

    Sorcsap volt akkor persze ,hogy jonnek a gondok sorba, :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz attila206 #100 üzenetére

    Hat akkor elmondhatjuk hogy ennek csak az elso fele igaz rad:

    [link]

    Kezdesnek mindenkeppen el kene dontened, hogy melyik iranyba indulj.
    Windows/Linux

    Mennyi tapasztalatod van a linux es mennyi a windows teren, melyik szimpatikusabb neked?

    Ha komolyan gondolod a dolgot akkor kezdesnek:

    Nem tudom pl nappali/esti/levelezos vagy-e.Mindenkeppen azt javasolnam,ha idod engedi keress barmilyen lehetoseget arra, hogy valamelyik cegnel akar INGYEN is dolgozhass/ott lehess mennyit csak tudsz.

    Ennek tobb oka van:

    , mire vegzel, mar lesz valos tapasztalatod, referenciad.
    2, odateszed magad es sikerul normails ceget kifognod, esetleg akar fel is vehetnek.
    3, konyvek/net olvasgatasa videok nezegetese nem tudja felvenni a versenyt azzal amikor csinalod, benne vagy nap mint nap.

    Az a baj, hogy mi sem vagyunk profik, es sajnos joesellyel nem is leszunk azok mostanaban. Annyira gyorsan valltozik minden ebben szakmaban, mire valamelyik kis szeleteben elersz valamennyitt es mar jobban mozogsz benne ra is jossz, hogy mennyi minden mast is kene tudnod.
    Kezdok vayunk mi is,uszunk az arral nap mint nap, az esetek nagyreszeben mindig olyan a problema amivel elotte meg sose talakoztunk.

    Ebben a "szakmaban" kell egy nagy adag onbizalom, kitartas,turelem, problema megoldo kepesseg, ezekk atsegithetnek a nehezen.

    Nem tudom mennyi idot adtal magadnak, mennyi ido van vissza a suliba szerintem kezdetnek egy nagyon kis vallakozasban gondolkozz.
    Probalj megismerkedni a tcp ip halozatok alapjaval, modem/switch/router/halokartyak.

    Legyen mas pairod is a diploma melle, ha linux akkor linux ha windows akkor microsoft.

    Legyen utemezett terved, kis lepeseket tervezz be, sose akarj egybol valami nagyot.

    Vannak itt ebben a topicba linuxos rendszergzdak, csak bujkalnak.Kerdezhetsz toluk is batran ,de van linuxos rendszergazda baratom aki szinten tud segiteni.

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #105 üzenetére

    Elnezest a helytelen megfogalmazasert, csak a magam neveben kivantam megszolalni, erre ragalva:

    "el kellene egy szerver operációs rendszert sajátítanom profi szinten hogy bármilyen hálózatot tudjak vele kezelni a kisebbtől megkezdve a legnagyobbig"

    Hivatalosan kb 9 eve csinalom, de lentrol kezdtem: karbantarto/hardveres majd rendszergazda.Miota legutobb melot kerestem, es lattam azt az allashirdetest kicsit atertekeltem a profi szot onmagam szamara.

    400 fizikalis es ha jol remlik 800 virtualis 2000/2003 szervert uzemelteto csapatba kerestek windows rendszergazdat.

  • gaborbol

    őstag

    Erre a celra en csak 1 szervert vennek, virtual szerver nelkul, nem cifraznam ennyire.
    Eddig megvoltak nelkule, agyuval kar verebre.
    Nem akkor orult nagy feladat ez, max ha nagyon gazos lenne akkor levelezesnek/proxi/webszervernek siman meghagynam a linuxot akkor nem kell komoly draga tuzfal sem.

    Ha kell 250k-bol markas alkatreszekbol siman ossze lehet dobni egy zsir uj linux szervert,amirol a linux csak almodik.

    SBS 2008 ahogy Kratf is mondta ! En mar jartam igy, 1 ev utan egyszer csak hiv az ugyfel, hogy ott vannak nala ugyviteli szoftvert telepiteni es valami SQL-t keresnek, de nem talajak.

    Atneznem az egesz halozatot, mit kell kicserlenem a switcheket/kartya/kabel/ ha kell legalabb a gerinc menjen gigabiten vagy legalabb 100 megan a teljes halozat.

    Megneznem melyik ISP van jelenleg naluk, ki mit tud odavinni, mennyiert.

  • gaborbol

    őstag

    Erre a celra en csak 1 szervert vennek, virtual szerver nelkul, nem cifraznam ennyire.
    Eddig megvoltak nelkule, agyuval kar verebre.
    Nem akkor orult nagy feladat ez, max ha nagyon gazos lenne akkor levelezesnek/proxi/webszervernek siman meghagynam a linuxot akkor nem kell komoly draga tuzfal sem.

    Ha kell 250k-bol markas alkatreszekbol siman ossze lehet dobni egy zsir uj linux szervert,amirol a linux csak almodik.

    SBS 2008 ahogy Kratf is mondta ! En mar jartam igy, 1 ev utan egyszer csak hiv az ugyfel, hogy ott vannak nala ugyviteli szoftvert telepiteni es valami SQL-t keresnek, de nem talajak.

    Szunetmentes a szervernek meg az aktiv halozati eszkozoknek.

    Atneznem az egesz halozatot, mit kell kicserlenem a switcheket/kartya/kabel/ ha kell legalabb a gerinc menjen gigabiten vagy legalabb 100 megan a teljes halozat.

    Megneznem melyik ISP van jelenleg naluk, ki mit tud odavinni, mennyiert.

    Kulso storage ha nagyon kene, de a szerver siman birja, megveszed a legolcsobb 3 ev garos markas gepet(70k) amin van sata raid 1, beledurrantasz 2 brutal vinyot, linuxot vagy sima xp prot neki es kesz.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz DopeBob #136 üzenetére

    Ez igy eleg komolytalan, vagy csak en erzem igy? :F

    Mi igy csinaljuk:

    1) Megbeszelunk egy konkret reggeli idopontot az ugyfellel halozat felmeres celjabol.

    2) Vegignezzuk a teljes halozatot,dokumentalunk, lefenykepezunk,lerajzolunk szinte mindent onnantol, hogy bejon a net az epuletbe, onnan hova megy min megy,szerverek milyenek, kihasznaltsaguk,kapacitasuk,milyen programok futnak rajta,van e adatbazis, van e mentes, szunetmentesek, halozati eszkozok,epuletek ha vannak/gerinc/ kliensek, nyomtatok, virusirtok.

    3) Elkoccolunk vissza a ceghez,ha a helyszinen nem tudnanak vagy tul sokaig tartana, es megcsinaljuk a teljes jelenlegi dokumentaciot elektronikusan.

    4) Vissza az ugyfelhez, nezd jelenleg ez van nalad, beszeljunk rola mik az elvarasok, igeneyek, mekkora osszegre gondoltatok.

    5) Keszitunk egy konkret boseges ajanlatot, kiegeszitve a mi javaslatainkal amit ismet atbeszelunk.Ami esetleg felesleges vagyertelemszeruen nincs ra forras ,azt lehuzzuk rola.

    Akkor pl egy nap alatt nem lesz 50 kliensbol 95-100,mert par geppel el lehet szamolni, na de 100%-al?

    Ha meg csak egy szerverre van penz, arra nem pakolok fel +4 virtual szervert, mert teljesen logikatlan, ha a vas elpukkan oda a virtual szerver is, arra kulon vas kell....

    Szerver meg azert azert szerver, hogy tegye a dolgat, max logikusan kell felepiteni,meg utemezni, hogy mikor mit csinaljon.

    Minnel egyszerubb valami annal jobb, felesleges tulbonyolitani hanincs ra valos igeny. Feltetelezem egy nem letezo projeltrol beszelunk, de majd talan mas hasznat veszi.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #140 üzenetére

    Ezert toltunk el egy teljes napot ,ha kell az ugyfelnel halozatfelmeres celjabol. Es akkor mindenkinek vilagos mirol beszelunk, mielott barmirol beszelnenk.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz DopeBob #142 üzenetére

    Nincs gond. :R

    Mielott barmi ilyenbe kezdesz meg kell csinalni az aktualis allapot felmerest.
    Az ugyfelbe nem lehet, nem szabad megbizni semmilyen szinten. Amig ez nincs meg nincs mirol beszelni, lehet halozat epitesre, halozati eszkozokre elmegy siman a penz fele.

    Komolyabb tervek meg lehetnek, de konkretumok nelkul nincs mire elore tervezni sem.
    Ugyviteli programok nagyresze pl SQL alapu, es nem tizezres nagysagrendu osszeg, ki vallaja fel hogy belefer az expressbe meg 1 utan is bele fog ferni.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    Ma megint volt ket dell szerverem 12gb-os rendszer particioval ami fullon volt, ugy latszik ez valami DELL agymenes volt anno.
    Azt hiszem kezdek skilles lenni a gyalulasba :)

    1) CCleaner letolt, kigyak minden kiveve a sutik meg a nemreg begepelt ulr-ek, mert nem kell a siras :) Registryt nem barmolom/pucolom a szerveren, jobb a bekesseg.

    2) Winstatdir letolt, futtat, csodalkoz. Defrag masodik particio majd Page file rendszeren marad 256mb, tobbi athelyez masodik particiora.

    3) Windows konyvtarbol az osszes unistall masolat kigyakasa, kiveve az 1 hetnel ujabbak.

    4) Temp konyvtarak,cc azert szokott nekem is hagyni/ telepitett progik atnezese.

    5) Hibernacio kikapcsolas (1-2 GB hely) igazabol nem tudom minek a szervernek hibernacio, ha nem "etiop" szunetmentes van alatta akkor csak kapcsoljon szepen ki, majd a last sate visszahozza ha visszajott az aram.

    Van meg valami amit ti szoktatok gyalulni?

    Kraft: Mult heten valamelyik szerveren volt a kedvenced: Trend Micro Antivirus Tokkal-Vonoval 3GB volt. Komoly cuccos lehetett, kar hogy 1 eve lejart rola az elofizetes :DDD gyalu...
    Ment ra Kaspersky File Server Edition, 2 evre 40 dolcsiert...

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Plero #149 üzenetére

    Nem kell ra speci program, power point, word,excel, pdf, paint,fenykepezogep, barmi ami keznel van.
    A teljes halozat felmeres ingyenes nalunk, ha pl 4 ember csinalja egy teljes napig akkor is, de minimum 2 ember szokott kimenni. Egy szepen jarja vegig a halot fizikalisan, a masik belep a DC-re, vagy a legmagasabb "rangu" szerverre es jarja vegig a halozatot. Nem csilli villi prezentaciot keszitunk/adunk at, hanem hasznalhato reszletes adatokat.

    Mi connectwiseot hasznalunk, de ez egy komplett ugyviteli rendszer, ebbe nyitok egy uj ugyfelet, vannak benne elore definialt fulek, azokat toltogetem ki, kepet-dokumentumot meg siman becsatolom ala.

  • gaborbol

    őstag

    válasz Plero #153 üzenetére

    Kezdesnek jegyzetfuzet toll, rajzolas

    Isp->gerinc->szerver->kliensek.
    Ha tobb epulet van akkor csak kb lerajzolod oket, sima vonal osszekot, ala/fole savszelesseg, epulet, megnevezes.

    Uj oldal mappaba lefuzve: Internet.
    Hol jon be a net ISP, telefonszamszama , sebessege, ip cim login.
    Router login/ beallitasok / router beallitas mentese hol talahato.

    Uj oldal mappaba lefuzve: Halozat:

    Angry ipscanner-t vagy barmi hasonlot elengedsz a halozatba eredmenyt atnezed, kinyomtatod.
    Ha tobb aktiv halozati eszkoz van szepen lerajzolod oket, egyvonals rajz, osszekotod.
    Pontos tipus/ hany portos/ sebesseg /van e szunetmentes alatt/nincs

    Uj oldal mappaba lefuzve; Szerver/szerverek:

    Nev/ ip cim
    Login
    Hardver konfig
    Megahjtok( mi mi)
    Role-ok szep sorba:
    Specifikus programok programok
    Mentes honan mit hova mikor
    Egyebb utemezett feladatok
    Virusirto/login/lejarat
    Szunetmenteseket 6 havonat tesztelni matricat ra.

    Uj oldal mappaba lefuzve: Nyomtatok

    tipus, nev, ip cim/honnan van megosztva, fizikalisan hol van, toner tipusa

    Uj oldal mappaba lefuzve :Kik fernek hozza a szerverhez/szerverekhez kulso cegek/telepitett programjaik elerhetosegeik.

    Uj oldal mappaba lefuzve: Karbantartas volt e/ van e utemezve.

    Aztan a papirokat szepen rogzited elektronikus formaba.

    Ha meg mindig van kedved, idod akkor johet a konkret nyilvantartas minden gepnek muszerkarton, ragacs az oldalan , szoftver nyilvantartas, de az mar szinte kulon tortenet.

    Sokan nem foglalkoznak vele, mert minek ugyis tudom mi van a hazam tajan. Csak azt felejtik el,mi van ha masnak kell beugrania helyette, vagy, ha o lekoccal es elmegy mashova melozni, akkor ugyan ugy a nagy semmi fogja varni az uj helyen ahogy o a regit hagyta.

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #154 üzenetére

    Hehe!
    Igy van, udv a klubban.

    En nem is tudom hasznalni rendesen bongeszobol, csak a telepitett kliensel, szoval helyszinen obi van, foleg, mert a configuration ful se megy mindig rendesen, amibe a doksik vannak! Es nem hivhatod a support csak az ki kifizette a programot.

    Egy fos, es ha jol ertettem $25k volt. Azt szeretem amikor van mondjuk 2 ugyfelem delelott, onnan kirohanok egy harmadikhoz, este 7-ig ott szopok, kajalni sincs idom elmenni es jonnek a connectwies-os emailek a telefonomra: Done Yet? Done Yet?

    Mondjuk nagyon korrekt a cegem,e z az egesz connectwise meg a munkaero kihasznaltsagra epul. Ezert fontos hogy bazi aktualis legyen, gondolom azzal adjak el, hogy van ot embered? Ha connectwise-ot hasznalsz olyan mintha 8 lenne, mert velunk meg a szart is ki tudod beloluk preselni, ha akarod :DDD

    Te ezeket is hasznaljatok?

    Quickbooks, peachtree, timeslips?

    En ma nem melozom a ho miatt :)
    Azt mondtak nem biztosagos, senki ne menjen sehova, mivel remote melom sincs lablogatas...

  • gaborbol

    őstag

    Van egy kb 5 eves dell szerver 3 disk raid 5-be rendszernek..Egy het alatt masodszor esett szet a tomb, 8 ora mire ujraepiti, igaz menet kozben csinalja....
    Minden teszt amit csak le tudtam futtatni azt mondja hogy a vinyok hibatlanok, gyari, alaplapi, smart, raid vezerlo tesztje. minden OK!
    Esemeny naplonak fingja sincs mi a gond, a dell szerver managment szinten.
    Egyetlen gond szerinte hogy a kartya firmware elavult, es le kene csereni. Na azt inkabb nem lepnem meg.5 evig ment gond nelkul, akkor csak valami mas lesz.

    Mit csinaljak vele? Szedjem szet es rakjam at sima tukorbe, vagy inkabb kartya csere?
    Vagy vegyenek uj szervert? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Hedgehanter #177 üzenetére

    Azt nem 5 evet lehuzott nekule, akkor en mar nem upgradelek.

    Az ugyfel meg hogy is mondjam, porgos orvosi intezet-olcsos-desokatelvaros.

    Most elszarakodok vele par orat amit persze kiszamlazunk,de ha maga a kartya szar es egy het mulva megint eldobja akkor nagyon nem fognak orulni.
    Esetleg kicserelem a kartyat, ra egy hetre megint eldobja aztan kiderul hogy valamelyik hdd baszakodott.megint csak nem fognak orulni.

    Azt mondta a fonok ok ilyenkor komplett szervert szoktak cserelni(nem vicc) a fent emlitett okok miatt, mondjuk ennel a cegnel ez lehet nem lesz alternartiva .

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #180 üzenetére

    Na ma reggel munkaido elott megint megpusztult a szerver, de most ugy nez ki nem a vezerlo miatt hanem talan mas.Vegre van Event ID bejegyzes :2019 es 333(kb 20 bejegyzes mindegyikbol) aztan zaraskent 6009, The previous system shutdown at 8:54:13 AM on 2/15/2010 was unexpected.

    Nem sokkal kesobb a fonok kozolte, hogy akkor innen atveszi es kezdetnek ma este OTTHONROL firmware-t fog frissiten a raidvezerlon.

    Szerintem le sem fekszem, varom az emailt, b@ssza meg->
    Connecvwise-> New service ticket -> Server down! Priority:High!

    Most kuldtem neki egy emailt a dolog rizikos oldalaval kapcsolatban, remelem merlegeli.
    Nagy divat volt a raid 5, meg a vasalora is azt raktak, de hogy SBS-be mi a fenenek.
    Az a baj ezek meg mindig oda vannak erte...

    Enterprise mobility-rol meg csak nem is hallotam. :DDD Eleg nekem az iphone/blackberry paros.De har irsz rola egy rovid cikket, vagy dobsz egy linket azt szives olvasnam.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz gaborbol #182 üzenetére

    Azt hiszem meg is talatam a megoldast, csak gyorsabb legyek mint a fonok az update-te.

    [link]

  • gaborbol

    őstag

    válasz gaborbol #183 üzenetére

    Azt hittem egyszeru lesz a megoldas de nem jutottam vele sokra...
    Itt a vege mara, holnap fojt kov.

  • gaborbol

    őstag

    Na ma varatlanul szembejott a Citrix.

    Neztem reggel a kiirasomat, 2 ora tervezett ido allatorvosi rendelo patch panel ujrakabelezese es ennyi, semmi mas info .

    Gondoltam magamban hany gepuk lehet vajon 5-10?
    Vittem minden loxart magammal,meg az uj sracot akit nemreg vettunk fel.

    Kierek-> manager-> majd mindjart mutatja, kinyitjak a szekrenyt,majdenm dobtam egy hatast.
    Patch panel tok faszan nez ki, lekabelezve igenyesen ahogy kell, es egy 48 portos switch majdem fullom.
    Es igazabol az a gond, hogy ami a patch panelen 1-es az a switchen lehet hogy a 21-es ,es a fali csatlakozon meg lehet hogy a 39-es.

    2 ora, egy emberre, erre a melora? Megint sikerult jol saccolni sarcok... :DDD

    Szerncsere a patch panel meg a fali csatlakozok par kivetellel majdnem mind jok voltak jelolve/dugva, csak a switchen volt minden ossze-vissza dugdosva.

    Azert vegig ellenoriztuk persze az osszes vegpontot, volt is meg vagy 5 kis switch elszorva tovabb gepeknek/nyomtatok/multifunkcios genyoknak.

    Na szoval ez a citrix gyakorlatilag sima vekony kliens,nem igazan tudtam hova rakni. Lattam mar vekony klienst joparat, de ezek vittek a palmat.Meretre akkora volt mint egy sima 5 portos router, es ami meg meglepett a sebesseguk. Eskuszom elobb bejott az xp munkara keszen mint barmin amit eddig latam.nagyon szimpatikus cuccos, igy elsore.
    Arba nem tudom hol lehetnek, de gondolom fogyasz vagy 20 wattot az egesz cucc, szoval jelentos a villany amit sprorolnak 40 gepen.

    Ment minden tok faszan megvoltunk mar vagy 10 geppel, allunk mindketten az egyik kliens elott egyszer csak kiirja, hogy megszakadt a halozati kapcsolat. Mondom WTF?

    Nezek be monitor moge, ott is egy kis switch, mondom megmurdalt biztos, vagy lefagyott, nezem semmi baja, 10 perece agyalok rajta mi a fax baja lehet, egyszer csak szolnak hogy mikor hasznalhatjak a tobbi gepet, mert hogy egy se mukodik.

    Mondom az de jo,na vajon mi tortenhetett. En is meg az uj srac is, meg csak a szekreny kozeleben sem voltunk....

    Ujraindittottam a switchet, villog mint az orult, gondoltam tuti van egy loop benne valahol.

    Kerdezem a sracot csinaltal valamit. O nem csinalt semmit. Mondom tuti, hogy valami be lett dugva a switchbe es megy korbe korbe. Hja hat mielott odajott volna hozzam, talat egy "bedugatlan" kabelt az bedugta a switchbe azt hitte o felejtette el bedugni,bedugta az jott is hozzam 2 szobaval arrebb.

    Na a "bedugatlan kabel" a broadband routerbol jott ki a 3-as porton, mig az 1-es port szinten a switchbe ment eredetileg,igy mar nem csoda hogy padlot fogott.

    Vegul is ketten majd 4 ora alatt meg is voltunk, de meg nincs rajz, csak amit Excelbe osszedobtam tablazatot, ugyhogy rajznak meg most allhatok neki.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #187 üzenetére

    Neha a leg egyszerubb dolgokkal is iszonyat nagyot lehet szopni.Mondjuk utolag nezve minden sokkal egyszerubb.Mi volt a szopas targya az upgard soran?

    Nalunk kulonben az a legnagyobb baj,hogy semmit nem csinalunk meg rendesen.Minden szinte brake fix, kirohanunk, megszogeljuk, elkoccolunk.
    Volt egy kezdo srac kapott egy ugyfelet, minden tok faszan ment neki,semmi bonyolult dolgot nem kapott, vistat meg office-t kellett csak telepitenie az uj laptopokra ugyfelnel. Mondtuk neki, hogy domain user, mindig legyen csak lokal admin a laptopokon,nem nagy ceg, nincs semmig korlatozas, extra gpo vagy ilyesmi, kevesebb szopas.

    Emlitettem is ezeket az ujaraaktivalos gondokat nemreg.
    Megint szoltak, hogy kiirta meg egy gep ,hogy nem eredeti az office, pedig minden gepre kulon megvettek, es ujra aktivalni sem lehet.

    Kimentem a heten vegre, begyujtottem a kulcsokat, megcsinaltam a szoftver nyilvantartasukat. Bakker a srac minden gepre ugyan azt a gyari dell cd-t nyomta fel ugyan azzal a kulcsal,az nem is zavarta hogy minden laptop aljan ott a gyari kulcs, az office telepitoket meg veletlenszeruen kihuzta a dobozbol es rakta fel a gepekre. Majd 1 napot szoptam miatta, egtem mint a rongy, amit lehetett kijavitottam.

    Tegnap csorog a telefon, a tulaj tajtekzik hogy hogy lehet,hogy a frissen felvett emberek belelatnk az o szemellyes mappajaba, meg a teljes konyvelesbe.
    Honnan a faxbol tudjam, te vagy ott bakker nem en,termeszetesen mindjart megnezem uram.
    Hat az uj kollega minden uj dolgozot domain adminnal latott el, igy bakker.A masik a patch paneles, mi lesz meg itt...

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz bobsys #189 üzenetére

    Vizummal lennel meglove egyedul kulonben holnap kezdhetnel is..

    Nem biztos, hogy pont ez volt ,de kinezetre nagyon hasonlit:
    [link]

    Bekapcsoltam, bejott egy olyan igazi citromsarga hatter, Wyse Citrix, kirakott egy toltesjelzo csikot ment kb. 5 masodpercet, bedobott egy alakott ott nyomtam egy connectet es bevagodott egy mukodo xp.

    Hedgehanter: Most neztem a hsz-edet, ugyan ez a cuccos :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz kraftxld #204 üzenetére

    Ma sikeresen leraktam a 70-293-at de ugy hogy vizsga kozbe 4 szer dobta el a kapcsolatot a prometric.. Egy elmeny volt.Meg 2 vizsga es MCSE, nyarig meg is lesz :)

    Holnap a valltozatossag kedveert ismet melo: Baltimore-ba rack+szerver athelyezes.

    Gondoltam hazafele jovet,hogy akkor ma lazitas keppen gyarapitom szereny tudasomat Uj Zelanddal kapcsolatban.
    Na en sem a konyvesboltan kezdtem az ismeretszerzest....

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    Ahogy a nagykonyvben meg van irva, avagy neha makunk van :)

    Kezdes 9-kor, Rack szetbombaz, fele cucc megy a "kukaba", 2 isdn router, doglott switch, sehova be nem dugott kabelek, es nemi szemet+por.


    3 oraval kesobb, az uttest masik felen levo irodba atkoltoztetve, kipucolva mintha mi sem tortent volna...


    A 2 modem vonalat telefonos ceg koltoztotte at velunk egy idobe, szerencsere profik voltak.
    Neha osszejon elsore minden.Ez kivetelesen 6 orara volt saccolva 2 fore, mi meg 3 ora alatt vegeztunk hehe.Ugyfel orulni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz brd #220 üzenetére

    UDV!

    Pop3-mal is volt mar ilyen gondom.Most egy marketing cegne a fonokenel jott elo persze, Ez konkretan MAC+Entourage(ms outook). 1 hete csinaltunk rajta fiok reszetet, most megint elojott szombat este 11-kor. Csinaljuk meg ASAP, de o biztos benne, hogy fiok reszet nelkul kell megoldanunk a gondot ezuttal....

    Fonokom dobott most egy emailt: lepjek be rdp-vel egy szerverre es csinaljam meg neki a firmware updatet a raid vezerlon amirol a rendszer fut.
    Hat a firmwaer updatnek tobb esze volt :DDD
    Ugy kezdte, keszitsen elo 2 leformazott lemezt...
    Monta mar nekem elotte is, hogy siman lehet menet kozbe firmwaert frissiteni.
    Persze, hogy lehet kb ugy mint orszaguton 90-nel menet kozben futomuvet cserelni a kocsin.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz brd #222 üzenetére

    Nem csinal ez a sz@r semmit, nyomhatsz neki barmit. Nem tudom MAC-ken biztos van ertelmes levelezo progi ami kezel exchanget, lehet azt kene kiprobalni.

    Ez egy dell 1800-as szerver, gyakorlatilag full fapad. Egy dolgot lehet a managment szoftverbe csinalni, megnezni a firmware meg driver verziokat es ennyi.

    Azt sem ertem ,hogy ezek az: akkor frissitsunk firmwaret a vezerlon vasarnap este, jol megalapozott szakmai ervekkel alatamasztott otletek, hogyan pattanhatnak ki ember fejebol.
    En csak a legvegso esetben csinalnam akkor sem "online". En parazom az ilyenen de nagyon, mellesleg szerintem nem ez a gond a szerverrel, hanem az a valag event id: 2019
    meg 333 foleg hogy 3 hete volt sp2 telepites+ antivirus es azota szar a szerver.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    De srv.a hiba forrasa 2003 STD, SP2, 2 gb ram, exhange 4 db user, es nincs kapcsolo az ini.be

    Csak brake fix-et csinalunk nalunk nincs szerzodes uzemeltetesre.
    Konkretan azota csinalja, amiota felkerult az sp2, addig semmi baja nem volt.
    3 szor jelentekezett eddig a hiba, pentek munkaido utan, szombat munkaido elott, semmi nem fut akkor, se mentes, se antivirus, se defrag, semmi.
    Kinomba felraktam a dell open server managert, hatha tobbet tudok meg, de semmi nem tud az a fos.
    Csak azt ,hogy a raid vezerlon elvault a firmware, es amiota ezt meglatta a fonok azota nyomja, hogy fix hogy az a baja.....

Új hozzászólás Aktív témák