Új hozzászólás Aktív témák

  • cinkoxid

    senior tag

    Sziasztok. Remélem jó helyre írok. Segítségre/tanácsadásra lenne szükségem. Végzős rendszergazda vagyok és a szakdolgozatomat írom hálózatépítésről, server 2003 alapon, xp kliensekkel (tudom, hogy ideje múlt, de ez van). Rengeteg szakanyagot olvasok naponta, különféle ebookokat, tutorialokat, vmware mindig fut a háttérben, használom a szervert közben, stb. A lényeg az, hogy sehol sem olvasok arról, hogy egy kornét vállalatnak mégis milyen hálózati infrastruktúra van? Találgatni tudnék, de nekem konkrét elképzelésre lenne szükségem. Nagyjából 20-30 gépből álló hálózatot szerzetnék megalkotni. Tapasztalatot nem lehet tanulni, ezért nem is tudom, hogy milyen elvárások szoktak lenni a cégeknél ezzel szemben. Gondoltam itt vannak olyanok, akik terveztek már közép vállalatnak hálózatot, és tudnának nekem segíteni.
    A sulin kívül sokat foglalkozok vele, szeretnék még jobb lenni. A szakdolgozathoz viszont szükségem van még egy hálózat tervének kialakítására. Mind hardveres, mind szoftveres szempontból. Tisztában vagyok vele, hogy mi mire jó, nem vagyok teljesen tapasztalatlan. Előre is köszönök minden segítséget. :R

Új hozzászólás Aktív témák