Új hozzászólás Aktív témák

  • _NCT

    őstag

    Lehet oltári nagy baromságot fogok kérni, de..... Le tudná valaki írni, milyen technikák vannak arra, hogy M2-nél gyorsan váltsak? Úgy vettem észre, nem nagyon szereti ez a régebbi Renault váltó a gyors kuplungfelengedést és a sebességek dobálását. A 4 éves Clio-val (mindig ezzel jövök, de nincs más hasonlítási alapom, ez meg családban van) faszán lehet gyorsan váltani, viszont M2-vel még nem tapasztaltam ki.

    Vagy szépen lassan engedem fel a kuplungot és a fogási ponton megtartom--->lassú váltás, BP-en például nem nagyon szeretik a mögöttem lévők lámpától lámpáig

    Vagy gyorsan engedem, de olyankor picikét ránt az autó. Vagyis váltásnál bebólint ahogy kinyomom a kuplungot, berakom pl 3-asba, majd felengedem a kuplungot gyorsabban és azután nyomok gázt. Nem tudom mennyire tesz jót a kuplungnak, de néhányszor mikor gyorsan akartam váltani, már az előtt nyomtam egy pici gázt, hogy elérte volna a fogási pontot, ilyenkor szépen rántás nélkül bevette a sebességet.

    Szóval tapasztaltabb M2-es kollégák írhatnának. Nem tudom mennyire lehetek béna, igaz ezt még senkitől sem hallottam, vezettem már jó pár autót, de eddig az M2-nek a legnehezebb megszokni a váltóját :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák