Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz *Ropi* #33406 üzenetére

    Használtam 5D2-t, valóban nem egy modern AF ami benne van, ezért is lenne jó pl arra rakni a nagylátót, alapból szinte minden éles.
    6D jó, de sportnál nem nyújt előnyt, sem természetfotónál, gyakorlatilag az egy 5D2+, a kettő közül inkább az 5D2-t venném valószínűleg.
    Kétszerező jelenleg II-es, de III-as cserélni nem probléma, ugyanakkor nekem pl ez is megfelel, 5.6-on valóban gyenge, de F8-on már használható.

    matyi012345: erre nem is gondoltam, alapvetően egy dolog van ami nem tetszik az 1D mark III-ban, az a 10MP. A 40D valóban csak tartaléknak van, az ISO tartománya is szűk keresztmetszet lehet, bár az 1D mark iii 6400-ig megy max ami fölé úgysem mennék tehát ez problémát nem jelentene, főleg a nagyobb szenzor miatt. Amit viszont el tudnék viselni az egy jobb kijelző mint ami a 40D-n van.
    Mindenesetre egy érdekes altenatíva és már 150 körül van is ilyen 1D. Ami viszont nagyon nagy piros pont az a két memóriakártya hely, az adatbiztonság nem elhanyagolható.

    Mindenesetre érdekes megoldás lehet az 1D mark iii, végülis a felbontása lehetne jobb, de ettől eltekintve, talán ez jó megoldás lehet a problémámra, legalábbis jobbat eddig nem találtam.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák