Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Pityu. #11218 üzenetére

    A fotózásnál az, hogy mi drága elég relatív.
    Az a három obi amit felsoroltam (28 1.8, 50 1.8, 85 1.8) nem igazán pro obi.

    Ezeknek a pro megfelelőjük na az tényleg drága (24 1.4 II, 50 1.2, 85 1.2 II, FF-en ugye még a 135 f/2). Az utolsó (kettő) tényleg elsősorban portré. És sok esetben ezeknél valami olyat kell megfizetni amit egy nem pro aligha fog kihasználni vagy tud értékelni.

    Egyébként természetfotózásra is van pro obi. Pl. TS-E 24mm f/3.5 II. Viszont ugye a természetfotózás lehet madarak fotózása is...

    Egyébként valahol én is azt mondtam, hogy elsősorban mindenkinek a meglévő felszerelését kellene használni különösen akkor, ha nem vagy biztos abban mire volna még szükséged.

    Természetfotózásnál, ahol tipikusan le kell rekeszelni az obit, oda tényleg jobban számít a gyutáv mint pl. a fényerő és lerekeszelve meg tényleg nem fogsz nagy különbségeket találni.

    De ugye a legtöbb kérdező nem tudja rendesen leírni mire is kell neki a felszerelés.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák