Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz zgospel #100527 üzenetére

    Hétköznapi felhasználásban, ilyen kímélő fordulatszámokon utazótempóban (országúton, autóúton 6-7k-t forog) jön ki az 5,5L. A 8 meg inkább munkába járáskor és városi szaladgáláskor, mikor kicsi fokozatban vagyok vagy húzom a bajszát a nagy igyekezetben. (Ugye a motor ugyanannyit fogyaszt egy adott fordulaton, ha hússzal megyek egyesben, vagy százzal hatodikban. Viszont a megtett út nagyon nem mindegy. :) )

    Amúgy ez a tank kapacitás nekem még mindig elég homályos. Specifikáció szerint 17-19 literes tankok vannak a motorokon általában. Viszont én még egyik motoromon se tudtam közel se ennyit tankolni. Mikor nekem kigyullad a sárga lámpa, akkor tudok belerakni ilyen 11-12 liter körül. Ezzel csak annyi a bajom, hogy ha valóban ekkora tankok ezek, akkor mi a frászért mutat csont üres tankot úgy, hogy kell legyen benne még néhány liter?? Így fogalmam sincs a valódi hatótávról, ami mondjuk utazás közben tényleg nem mindegy, ha mondjuk 30-40 kilométerenként vannak kutak egyes országokban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák