Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KVamikaze

    tag

    válasz #41635072 #9157 üzenetére

    Nekem Tomato firmware van fent egy WRT54G-s routeren. Azóta amióta ez van fent azóta nincs gondom vele, de lehet valami beállítás csak. Ajánlottak újabb komolyabb routereket, de ennek a tudását sem tudom kihasználni. Amit hiányolok egyedül belőle az egy USB csatlakozási lehetőség.
    Ha ezt lecserélném akkor nem is tudom milyen router jöhetne szóba, egy D-link 615-ös höz volt a közelmúltba szerencsém, nem győzött meg.
    Ha nem sajnálod, ha nem sikerül a firmware frissítés akkor én megpróbálnám felrakni a Tomatot hátha segít.

  • h_143570

    addikt

    válasz #41635072 #9157 üzenetére

    A linkelt postban a gondot az egyideju kapcsolat tabla telitodese szokta okozza. A gyari fw -ben, linksys eseten (es szinte az osszes tobbinel is) ez 512 kapcsolat. Ami DHT es bizonyos torrent kliensek eseten kevesnek bizonyulhat (a half-open kapcsolatok timeoutja miat). A hibajelenseg akkor is elofordulhat ha 3-4 gep csatalkozik a routerra.
    WRT54GL es a WRT54G/GS tipusok v7 valtozatat leszamitva, 3rd party fw-kel ez a szam megemelheto a szukseges szintre.

    Ha ilyen probelmara szamitasz akkor erdemes GL-t venni, mert azon a legegyszerubb fw-t cserelni. Sajnos ennel a tipusnal 30-40 Mbps korul all meg a WAN port atereszto kepesege. Szoval ha ennel tobb kell akkor a WRT320N tünik jo megoldasnak dd-wrt ramogatas miatt.

    Az UPnP sajnos azonkivul, hogy biztonsagi kockazat (barmilyen futo felhasznaloi program igenyelhet port forwardot) nem teljesen stabil. Mivel a router az oprendszer es a felhsznaloi szoftvernek is tamogatnia kell. Probald meg feldobni a routerre a legujabb gyari fw-t ha tovabra is elofordul akkor meg kapcsold ki az UPnP-t.

Új hozzászólás Aktív témák