Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz zed juron #109352 üzenetére

    Azért azt is tartsd szem előtt hogy aki benchmark programokkal szórakozik miszerint mit bír a kártya szénné húzva ugyanúgy kinyírhatja, akkor mit mondanak majd a kereskedésben? Gondolod aki ezt csinálja és beviszi az azzal kezdi hogy "bocsi, teszteltem a kártya határait, cseréljétek már ki"? Minkét dologgal ki lehet nyírni a kártyákat, a szervizben meg állapítsák már meg hogy bányásztál e vele vagy csak benchmark huszár vagy. Messze álljon tőlem a bányászat védelme, sőt, de ha jól tudom sok esetben alul feszelve érdemes pont bányászni, fórumokon legalábbis ezt olvastam, és az állandó melegedés- hűlés sem teszi tönkre a forrasztásokat, ami a játékok alatt viszont nagyon sokszor fordul elő főként szénné húzott kártyák esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • maajsz

    senior tag

    válasz zed juron #109352 üzenetére

    Ez azért a valóságban ferdül egy kicsit. Ha valaki elad használtan valamit és nem keletkezik írásbeli szerződés, esetleg még adásvételit sem írtok akkor nem igen kötelezi semmi. Egy magánszemély, mint eladó se nem kereskedő, hogy garancia kötelezze, de még csak szakértő sem, hogy felmérje hogy az adott termék milyen szavatossági állapotban van. Ha pl veszek használtan egy mopedet és nem vagyok motorszerelő majd kövi szezonban továbbadom és az új tulajnál megfekszik rajtam mit ver le? A jármű adás-vételiken pl kifejezetten fel is van tüntetve, hogy magánszemély semmiféle fajta garit nem tud vállalni. Más kérdés ha egyéb pontokkal egészítitek ki a szerződést.
    A km óra tekergetés más tészta, az hozzátartozik a jogilag szabályozott paraméterekhez, függenek tőle rendeletben meghatározott értéken, pl műszaki vizsgán feljegyzett állás stb.
    A videókari állapota, (hány km van benne :F ) semmilyen hatósági rendeletben nem számon kért érték. Az meg, hogy mi tartozik a rendeltetés szerű használathoz, a kereskedőnek semmi köze, az tartozik alá amit a gyártó meghatároz. Ez az egész "bányász kari" dolog csak a minig hype miatt van előtérben, azelőtt is voltak olyanok akiknél 0-24-ben ment a gép, esetleg sz@rrá volt OC-zva a kari.
    Az meg hogy mi a tisztesség, nem érdemes idevenni, mert ez gyk bármilyen nemű használt adás-vételkor felemlegethető, ha használt mikrót veszel vagy akármit. Amit pl az autós nepperek játszanak az ennél nagyságrendekkel szemtelenebb dolog, néha még életveszélyes is és megoldják, hogy ne kelljen garit vállalniuk az adásvétel után.

  • Schweini

    tag

    válasz zed juron #109352 üzenetére

    Az olyan részletekre gondoltam, amit te is taglaltál, hogy 20 vagy 30 fokos szobában használták-e pl. Persze mindenki próbál bányamentes kártyát keresni.
    Gariztatásnál meg biztos nem azzal kezdeném, hogy 1 évig csákányozott.

Új hozzászólás Aktív témák