Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz lanszelot #69594 üzenetére

    Igen, nem is a Te eredeti Hsz-edre válaszoltam, hanem a közben lévő SN750 teljesen jó cucc , a P5 (sima) pedig játékra való megszólalásra. Pedig a kettő hasonló teljesítményű, egyik ebben jobb, másik abban.

    Az általad felhozott P5 Plus és SN850 már egyel feljebb lévő liga, semelyikel sincs tapasztalatom és úgy általában Gen4-es SSD-vel sincsen.

    Akármilyen gyors NVMe SSD-t veszel készülj fel rá, hogy kell legyen rajta borda, vagy neked kell felaplikálnod, mert nagyon melegszenek, ezt a P5-nál tapasztaltam (SN750 és 870Evo Plus is hibahatáron belül kb ugyanannyi hőt termelnek):
    Borda nélkül hamar throttlingba fut, bordával rendben van.

    Samuval nekem is negatív tapsztalataim voltak anno (2-t fizettem három hibás SSD-t kaptam, mert a csere is tönkre ment, ami pedig nem abban sem volt köszönet -840BASIC, 840EVO-)

    A jelenlegi MX500 -asom 540MB/s -el dolgozik, attól a 3600 is hatalmas előrelépés, tehát a Crucial P5+ 6500 és a Kingston 7000 között nincs különbség

    Nem olyan kevés az a konstans 540MB/s, azzal még mindig sok QLC-s NVMe SSD-t megver. Pld az általam tegnap visszavitt SN550 kb az első 10GB írása során volt gyors utána 300-400MB/s-cel ment a másolás. :)

    Az adatlapokon lévő 3-4-5000 MB/s írás is csak addig tart amíg ki nem fogy a cache

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák