Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Ixion77 #47130 üzenetére

    Azért ez tényleg az überminimum nem is ismerek talán mást ahol szülinap/névnap/húsvét/karácsonyra ne lenne ajándék vagy vmi minimál nyaralás és persze a 4főre 100k kaja is vasszigort és "szóját" feltételez és 0 biztosítás (legalább egy élet ha te meghalsz), és ....
    Persze szó se róla így is lehet überboldogan élni. Szentiment kérdése. Mondjuk gyerekkel nehéz mert ömlik rá az ovoda/iskolaban vagy tvben a lego/kisautó/markoló...

    De ha ezt a minimumot is vesszük átlagnak rájön a 100-200k albi díj/hiteltörlesztő.

    Nekünk pl szeptemberben mindkét gyereknek meglesz a bexserol oltás az van hogy muszáj 2*38K=76.000Ft. A teljes sor 4dbból ál 2gyerekre az 8oltás 8*38 = 304.000Ft. :Y

    Aztán lesz szülinap. Új bicikli lesz mert használtan amit néztem katasztrófa volt + 2gyerek fogja használni. Semmi flanc alap decathlonos narancs robotos 35.000Ft. Meg bukósisak, tortára gyertya, hátsó villogó ez simán lesz +15K. Tortát otthon csinálom anyagköltség 1500Ft.
    Kaja nekünk kb 250K. Ebben persze van efood rendelés is ketten eszünk egy leves+másodikat. 150K alá tudom le lehetne szorítani, ha semmi efood, soha semmi gyorskaja, pick szalámi és gold amsterdam és paradicsomból is leginkább a nagy fürtös.

    Most jöttünk balcsiról 2hét nem piaci alapú ingatlan bérléssel megállt ~180Kból. Ez szerintem überjó mert dodzsem és egy étterem is volt benne. Étteremről kép. [link]
    Na és persze van autónk is. De egy pár hónapossal+4évessel baromi nehéz lenne nagyszülőkhöz vagy épp balatonra lemenni.

    Persze mindezt ki lehetne hagyni. De erről nekem is a vegetálás jut eszembe. MEghogy az élet elmegy, meghalunk és minek/miért is élünk. Amiről beugrik India és, hogy az utcán élve néha 40+Cben mocskosan/mocsokban, bokorba szarva boldogan éltek emberek tömegei. Szentiment.

    Persze a dolog másik része, hogy mi még a fenti szentimentel is hozunk egy havi 30%+os megtakarítási rátát. Ami gyerekek elött mondjuk volt 60%+... :)

    szerk: hszemnek nem tudom volt e bármi értelme. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák