Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz mumk1 #8008 üzenetére

    (#8007) Vyndree Köszi!

    (#8008) mumk1 Azért egy fontos dologról ne feledkezzünk meg, hogy FF vagy APSC szenzoros gépen hogy teljesít az obi :)
    Nos, ha rekeszelni kell, akkor mint ahogy korábban írtam itt van nekem az 55-200-as FX objektív, ami meglepően éles és 3,5-ről indul, de 135-ön még 4,4-es a rekesz.
    A Helios 85/1,5-ös obival készült képeket én is néztem már, valami eszméletlen jó a rajza, viszont eddig hiába túrtam utána a netet, nem találtam egy darabot se.

    Tegnap jó ideig böngésztem az ebay-t és találtam egy csomó féle 135-ös fényerős obit, de sajna lövésem nincs, melyik hogy produkálhat teljesen nyitva. Például: Auto Chinon 135/2,8 a Vivitar 135/2,8 vagy ebből van 135/2,5 de Canon FD véggel, a Helios 135/2,8 vagy az Olympus 100/2,8 és az Olympus 135/3,5 de van egy csomó olyan név, amiről még csak nem is hallottam mint a Panagor, Travenar, Kaligar, Soligor, Crestar, Hanimex, Marexar, Carenar de sorolhatnám még egy darabig, ezek mind f2,8-as obik :)
    De találtam Takumar-t is, amit tudom, hogy az 50/1,4-es verziója az etalon, de a 135/2,8-ról nem olvastam sehol eddig. Aztán van a látótérben egy Porst amit holnap kipróbálok,( erről van valakinek tapasztalata?)
    Persze tudom itt vannak a Sonnar obik az f3,5-el amik 3,5-ön is jók, de láttam képeket a Tair11A obival, de az nagyon penge, de jó drága is.
    Na meg itt vannak a Canon FD lencsék, a Tamronok, a Carl Zeiss Jena obik 2,8-as verziói.

    Na most csak az az egyetlen nagy kérdés, hogy ezek közül melyik amelyikkel érdemes egyáltalán foglalkozni, melyik mellett tegyem le a voksom, ha ragaszkodok a 2,8-as fényerőhöz, mert azt már tudom, hogy a 3,5-ös fényerősök között ár/értékben a Sonnar a nyerő.

Új hozzászólás Aktív témák