Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz tisn #35965 üzenetére

    Vedd figyelembe amit subaruwc írt. Az egyik 30A ág a CPU-nak van kiosztva a másik kettő VGA
    Ezzel az osztott 3x30A-ral csak az a bajom, ha egy VGA 11A-t kér, akkor csak kettőt köthetsz arra az ágra, vagyis 4 VGA-t tud kiszolgálni, mert 3x11=33A már a 30A liit felett lenne. Miközben a CPU ág alig terhelődik.
    De lehet rosszul gondolom.

    Az is kérdéses hogy a hatásfok görbe hogy alakul, általában 50-60% között van maximumom, asszimetrikus terhelésnél mi lesz a helyzet? Áganként kell nézni, vagy az összesent? Nem tudom. (OK, csak 2-4%-ról van szó, de az is valami...)

    szerk: A keresztbe kötés csak akkor működik, ha 2 tápcsatis a VGA-d. A 1060-ak csak 1x6 pinesek, igaz 10 ampernél ritkán kérnek többet, de 3 db akkor is a 30A-s limit határán dolgozna.
    Bocs.. nem tudom milyen VGA-id lesznek.

    szerk2: nálam 2-3 naponta előfordul, hogy a bekonfigolt 1060-ak közül valamelyik elhagyja magát, de aztán visszaindul a iner meg dolgozik rajta, viszont ilyenkor már default 100% TDP-vel megy. Szóval nem a 80-100W-ra kell méretezni a tápot, hanem a max. ra. 120-130W-ra.
    Szerintem... (korábban írtam arról, hogy méretezném én a tápot.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák