Új hozzászólás Aktív témák

  • csemege86

    tag

    Most került új videokártya a gépembe, és problémám van a két monitor felismeréssel. A TV-t önmagában jól felismeri (HDMI), viszont ha a régi kis másodlagos monitort csatlakoztatom (DVI), akkor a TV kiírja, hogy a HDR képmódot automatikusan bekapcsolta valamilyen optimalizálás, szinkronizálás miatt. Jó, legyen. Viszont utána mindkét monitor elkezd ki-bekapcsolni, mintha a felbontást próbálnák összehangolni. Gondoltam, olyan nagy a különbség a régi monitor és a TV között, hogy a videokártya nem tudja lekövetni a különbséget. VISZONT ezek után kihúztam a kis monitort a gépbol, és csak a TV maradt HDMI-n keresztül, és a ki-bekapcsolás FOLYTATÓDIK. Úgy, hogy eredetileg a TV rögtön optimális képet adott, amint rákerült az uj videokártyára! Most pedig újra egyedül van, és összevissza szenved a képbeállítással. Mi lehet a megoldás? Egyrészt hogy a TV önmagában újra megtalálja magát? Másrészt mitől lehet, hogy a másodlagos régi monitort nem tudja a videokártya optimalizálni? A monitor-TV nagy teljesítménykülönbsége okozza? De a régi videokártyánál ilyen gond nem volt. Vagy vegyek DVI-os helyett egy újabb, HDMI-s asztali monitort? De egy ilyen TV mellé bőven elég valami alap monitor nekem.

    TV: LG 43UJ670V 43" LG ULTRA HD 4K TV
    Monitor: Fujitsu Siemens L9ZA 19” 4:3 LCD
    Grafikus kártya: ASUS Radeon RX 580 8 GB gaming (ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING)

Új hozzászólás Aktív témák