Új hozzászólás Aktív témák

  • mcll

    senior tag

    válasz Lebowski #76085 üzenetére

    Köszi, de ez mind tiszta. :)
    Nem HDMI-ről akarok felvenni, ezt nem is engedi a TV, csak DVB-C/T-ről és műholdról. Az is tiszta hogy egytuneres a rendszer, azaz nem tudok más csatornát nézni, csak amit felvesz. Azonban amiről én írtam hogy ha megy a felvétel HDMI ill más bemenetre át tudok váltani. A gondom az, ha kézzel indítom a felvételt, akkor megy is szépen, még akkor is ha közben átmegyek pl HDMI bemenetre, viszont az előre beprogramozott felvétel DVB-C-n elindul majd kb 30-60mp után leáll, csak akkor megy végig ha be van kapcsolva a tv és azon a csatornán (bemeneten) vagyok amit épp felvesz.
    Ami nekem viszont fura, hogy ha ugyanígy felvételt programozok be bármelyik műholdas csatornára (akár HD is) akkor azt gyönyörűen felveszi még akkor is ha a TV ki van kapcsolva, vagy éppen be, de mondjuk a HDMI bemeneten nézek filmet. Egyedül a DVB-C-n nem hajlandó felvenni. Gondoltam hátha a CI+ modul (UPC Mediacard) a ludas ebben, így kihúztam a tévéből és egy szabadon fogható csatornát programoztam be. Akkor sem ment, 1 percen belül leállt a felvétel. DVB-C-n CSAK akkor megy végig egy felvétel ha az adott csatornát nézem, ami fura.

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Új hozzászólás Aktív témák