Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    válasz mm00 #7126 üzenetére

    Oké értem, köszi, nekem 2 éve a budapest bank még az ügyvédi díjból is térített, akció kérdése az egész.

    Hú vagy háromszor voltam már közjegyzőnél, az egy kínszenvedés, mire mindent elmagyaráz, elolvas, stb, stb,tudom.

    A 6000 Ft különbség a fundamentás hitel vs a legalacsonyabb lakáshitel (táblázat közepe, kb 3 hó rögzített kamat) különbsége. Végig rögzített kamatú lakáshitel és a funda közt nincs különbség, a példában 54-54 ezer a törlesztő. A 10. évtől a funda már csak 40, ezért lesz szummában majd' 1,5 millióval kevesebb a visszafizetés még ha a kezdeti költségeket bele is számolom.

    Igazából összességében mindegy melyiket választja az ember, nagyon hosszú távon a funda jobbnak tűnik, de nekem pl fontos volt hogy milyen bank, mert szívtam már meg, így most az otp simple csomagja bevált, nem szívesen váltottam volna, unicreditre meg főleg. Fundánál meg tök mindegy melyik banknál vagy, a csopbesz menjen le és kész.

    Nagyon egyénre szabott ez az egész és ahogy a cikk is írja nem lehet összehasonlítani almát a körtével, fundamenta hitelét a banki hitellel, mindegyiknek megvan az előnye, hátránya, nem is vitatkozni szerettem volna veletek, csak magamat meggyőzni, hogy nekem most ez a funda hitel jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

Új hozzászólás Aktív témák