Hirdetés

Letartóztatták, mert AI segítségével csalt az egyetemi vizsgán

A török hatóságok letartóztattak egy diákot, amiért egy egyetem felvételi vizsgáján AI segítségével válaszolt a kérdésekre.

Hirdetés

Régóta nyilvánvaló, hogy az AI nem csak előnyös célokra használható, ahogy az is, hogy az oktatásba sem csak csupa jót hoz. Újdonságok mindig vannak, lásd most: a török hatóságok letartóztattak egy diákot, aki egy egyetemi felvételi vizsgán AI segítségével csalt.

A diák egy rögtönzött eszközt használt ahhoz, hogy válaszoljon a kérdésekre az AI segítségével. A vizsgán szúrták ki, hogy gyanúsan viselkedik, ezért vette őrizetbe a rendőrség, majd letartóztatta. Jelenleg a tárgyalását várja. Segítőjét szintén elvitték.

A rendőrségi videóban azt mutatták egyébként, hogy a diák egy kamerát inggombnak álcázott, majd ezt egy cipőtalpba rejtett router segítségével kötötte AI-ra. Így csak be kellett szkennelni a kérdéseket, az AI generált egy választ, majd fülhallgatón visszamondta.

Azóta történt

Előzmények

  • Az AI miatt vehetnek sokan új iPhone-t

    Nagyon sokan régóta nem vettek új iPhone-t – találgatnak az elemzők, hogy az Apple Intelligence miatt rohannak-e majd az emberek új Apple mobilt vásárolni.

  • AI segítségével fociztak Genfben a robotok

    A Genfben rendezett AI for Good Global Summit alkalmából meg akarták mutatni, hogy az AI nem feltétlen egy hatalmas nagy dolog, kicsiben és hasznos újításokban is lehetne gondolkodni.

  • A pénzügyi hatóságok helyett ír hamis üzenetet az AI

    Az olasz jegybank igen veszélyes deepfake videókra és üzenetekre figyelmeztet, miközben az USA szabályozná a politikai kampányok AI-használatát, korlátozná az AI-exportját. Míg a globális AI-csúcson a cégek a társadalom megvédését ígérik, addig a Microsoft az AI kapcsán súlyos nemzetbiztonsági botrányba keverheti magát.

  • Színészek hangjait lopta el egy AI-cég

    Az USA-ban bepereltek egy AI-céget, mert a vád szerint ellopták a színészek hangjait, majd AI segítségével a saját céljaikra használták azokat.