Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skracy

    újonc

    válasz Katsu #3347 üzenetére

    Szia Katsu!

    Üdv a klubban! :) Amíg a "Fórum öregjei" válaszolnak - minden tiszteletem Nekik -, megosztom a saját tapasztalatomat, mert hasonló problémával küzdöttem, mint Te. Nekem is nagyon érzékeny a szemem, és gyorsan szárad (igaz, egész nap monitor előtt ülök...), de szerencsére egész jól elvagyok már...

    Én is friss lencsés vagyok, de szerintem amit használsz (Biofinity + OF PM), az az egyik legjobb kombináció. Persze, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mi jó neki... A Biofinity lencsék (ilyenem volt) nekem nagyon kényelmesek voltak, észre sem vettem, hogy valami van a szememen. A probléma a száradás volt, vagyis kb. 6 óra használat után már nagyon is kezdtem érezni a lencséket, majd (8-10 óra után) a kivételt követően jött az igazi kellemetlenség (szúrás, égés, gyulladás, könnyezés). A végén már nem is hordtam 6-8 óránál tovább (ja, még mindig van 2 párom...), így a váltás mellett döntöttem. Nem is bántam meg, mert volt próbában AirOptix Aqua, és végül (most ezt hordom) AirOptix Night&Day, amikkel (nekem) sokkal jobban bírta/bírja a szemem. Viszont ha elfogy a Night&Day, szerintem a sima Aqua-nál fogok kikötni, mert nem érzek nagy különbséget, ellenben jóval olcsóbb... Tehát az én szavazatom az AirOptix Aqua-ra esik, de ez nem jelenti azt, hogy neked is ez lesz a legjobb. (Ja, illeszkedés: állítólag mindegyik nagyon szépen illeszkedik (8,6-os görbülettel).)

    Folyadékban csak kettőt próbáltam, illetve használok: OptiFree PureMoist és AOSept Plus with Hydraglyde. Nekem az előbbi jött be jobban. Könnyebb használni, bármikor öblíthetem, moshatom vele a lencséimet és nem bántja a szememet. Elvileg lehet szembe is tenni, de én ezt nem erőltetném - nem erre a célra fejlesztették, és nem erre kapott engedélyt. Arra ott vannak a szemcseppek... Ja, szemcsepp! Sóoldat is mehet, persze, de sokat nem érsz vele. Kb. annyi mintha a száraz kezedet vizezéssel "kezelnéd" - nagyon átmeneti segítség. Szóval, nézz valami szimpatikus szemcseppet száraz szemre, ami lencse mellé is mehet. Nekem a ReFresh jött be, de sokan dicsérik (és állítólag jobb minőség) a Systane Ultra, de még van pár ezeken kívül is persze... És egy (ajánlott és tapasztalt) jó tanács: pár perccel a lencsék betevése és kivétele előtt is csepegtess a szemeidbe - sokkal jobb lesz, meglátod. ;)

    AOSept Plus with Hg (nem higany :) ): ezt is kipróbáltam, illetve használom is heti egyszer, vagy kétszer, hogy hidrogén-peroxiddal is fertőtlenítsem néha a lencséket. Igazából azt gondolom - sok kutakodás után -, hogy ez csak amolyan lelki megnyugvás a részemről, mert nem fertőtlenít jobban, mint az OptiFree (akármelyik). Sőt, egyes tesztek szerint, ha sokáig állni hagyjuk (>12h), akkor még vissza is fertőzhet, mert kb. 6 h után már csak (a visszamaradt) sóoldatban ázik a lencse, és ha nem volt tökéletes a fertőtlenítés (ilyen pedig szinte nincs is), akkor az esetlegesen megmaradt kórokozók újra szaporodásnak indulhatnak. (Ezt olvastam, nem az én véleményem! - ezt szeretném hangsúlyozni. Lehetnek más vélemények/eredmények is.) Ami az AOSept mellett szól, hogy tartósítószermentes, így nem okoz allergiát, ami a tartósítószert tartalmazó folyadékok mellett (pl. OptiFree is ilyen) - habár kis arányban - előfordulhat. Hátránya viszont, hogy macerásabb, nagyobb körültekintést igényel a használata, és szembe véletlenül sem kerülhet. Tehát nem öblítheted vagy "moshatod" át vele (pl. tenyeredben) a lencsét napközben. De nekem pl. a 8-10 órás állás (közömbösítési folyamat) után is csípi kicsit a szememet az első néhány percben a behelyezést követően - utóbbi alkalmakkor behelyezés előtt leöblítettem őket OptiFree-vel, így már jobb a helyzet... :)

    A végén is elmondom, hogy ez csak az én tapasztalatom, nem biztos, hogy Neked is ez lesz a tuti.

    üdv: skracy

    [ Szerkesztve ]

  • skracy

    újonc

    válasz Katsu #3350 üzenetére

    Szia Katsu!

    Szívesen! Tudom, hogy az elején mennyi kérdés/kétely merül fel, mert én is az elején vagyok... :) És tudom, milyen jó, ha érkezik egy kis segítség. Sajnos - vagy szerencsére - nincs nagy tapasztalatom, és szakmailag sem vagyok a témában otthon (ezt mindig mondom), így tanáccsal nem tudok/merek szolgálni, csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani.

    Én is sokáig (kb. én is 4 évig) húztam, mire rászántam magam a lencsére, addig szemüvegeztem, de leginkább nem volt semmi. Mivel csak kis korrekcióra van szükségem, elvoltam így a mindennapokban, nem is tűnt fel, hogy nem látok élesen. A különbség (mert azért így utólag bevallom: jelentős) csak most szembetűnő, hogy van lencse. Ami miatt pedig rászántam magam az az, hogy a szemüveget nem szerettem, viszont egyre gyakrabban fájdult meg estére a fejem, illetve éreztem, hogy nagyon fáradt volt már délután a szemem, illetve kétszer is begörcsölt egy ér a bal halántékom környékén. Amióta hordom a lencséket, azóta semmi ilyen jellegű panaszom nem volt, szóval a -0,75-ös korrekciói is ennyit jelenthet - az éles, részletgazdag látásról (ami szinte egy új élmény volt) nem is beszélve...

    Az AO-nak valóban kisebb a gázáteresztő képessége (DK/t), de ezt is a nagyon jó kategóriába sorolják, így nem gondolom, hogy ebből gond lenne, főleg csak nappali viselet mellett. De erről inkább a nálam jobban hozzáértők mondjanak majd valamit... (engem is érdekel a véleményük) Viszont ha ez aggaszt, akkor ott van az AO Night&Day (most ilyenem van), aminek a legmagasabb ez az áteresztő képessége - érezni én mondjuk nem érzek semmi különbséget a Bio-hoz képest...

    A víztartalom az egy érdekes kérdés. Logikusan gondolkodva, a magasabb víztartalmú lencse kevésbé szárítja a szemet - gondolná az ember (én is)... Azonban a valós helyzet ennél bonyolultabb, ugyanis az a magasabb víztartalmú lencse is szárad (főleg egy "száraz" szemben), és azt a magasabb víztartalmat valahonnan pótolnia kell. Ezt pedig a szemből próbálja pótolni, vagyis a szemtől von el nedvességet, így aztán a nap végére áll elő az a helyzet, ami nálam is jelentkezett... Tehát az a kijelentés, hogy a magas víztartalom jó, ebben a formában nem állja meg a helyét, inkább a helyes arányt kell megtalálni, ez viszont már (ismét csak) egyénfüggő.

    Kis tartó? Én pont az AO-hoz kaptam egy kis cipzáras Alcon tasakot ("kezdőcsomag"), ami akcióban volt 4500 pénz. Ez tartalmazott 1 havi próbalencsét, 1 mini lötyit (OF PM) és egy kicsi Systane Ultra szemcseppet. Azóta én ezt a tasakot használom, igaz a nagy lötyi kikandikál belőle, de annyi baj legyen... (Utazáshoz majd veszek bele kicsi folyadékot.) Hogy van-e valami hasonló akció, azt meg kell kérdezni... Próbaképp úgysem ajánlott 1 hónapnál több lencsét venni (van ahol ez ajándék, de ilyenről csak olvastam, én minden próbáért fizettem), illetve úgyis menni kell illesztésre. A lencsecsipesz szerintem felesleges, de cáfoljatok meg, ha nincs igazam. Kis tükör (pl. sminkeléshez) meg több helyen is beszerezhető. Apropó beszerzés - én a webshopokat ajánlom, mint elsődleges beszerzési forrás (nagyobb választék, alacsonyabb árak), persze a kellő körültekintéssel, és a megfelelő vizsgálatok (lencse esetében) után.

    Ja, "szempiszkálás" - ezt nagyon ne csináld, mert a végén a szemészeten köthetsz ki. Már maga a piszkálás is irritálhatja a szemedet, amitől aztán begyulladhat, de ami rosszabb, az a fertőzésveszély. Most őszintén, minden "piszkálás" előtt kezet mosol? ;) Szemcseppet viszont mielőbb szerezz be, ha ilyen problémád van, és csepegtess - a legtöbb optikában/gyógyszertárban kapható, max. nem az lesz a végleges...

    Üdv, skracy

    [ Szerkesztve ]

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz Katsu #3347 üzenetére

    Ugyanaz a HydraGlyde Matrix (ami a nedvesedést biztosítja - hogy ne száradjon úgy a lencse) található meg az OF. PureMoist-ban, mint az AOSept-ben. Tehát száradásos szempontból nem lesz különbség.
    AOSept - sokkal nagyobb odafigyelést igényel a használata. A minimum, hogy a használati útmutatót elolvasod, mielőtt használnád. Ellenben sokkal jobb a tisztító hatása!!!
    Speciális esetekben érdemesebb ezt használni (AOSept-et), de ezt inkább optometrista, vagy szemész-kontaktológus döntse el, mintsem te magadnak!

    Az, hogy 10h múlva felülfertőződne, azt az elhintett tévhitet erősen cáfolnám!!! Ugyanis nem egy sima normál Peroxidos oldat az AOSept. Mást is tartalmaz még (bár tény, hogy fő összetevője hirdogén-peroxid).

    Lencséhez nedvesítő csepp: Systane Ultra, vagy Optive (utóbbinál a sima, nem a Plus)
    A Refresh is használható, de ez csak egy vizesebb műkönny. Többszöri csepegtetést igényel. Ugyan ennek a gyártónak a terméke az Optive is. Nem véletlen ajánlják erősebb szemszáradás esetén az Optive-ot.

    A sóoldatot felejtsd el! Akkor már sokkal inkább az OF. PM.-ból cseppents a szemedbe. Ugyanis ez legalább felbontást követően 6 hónapig eláll. A normál sóoldat meg semeddig.

    Csipesz - felejtsd el! Ha lágy lencsét viselsz, akkor azt biztonságosabb tiszta kézzel kivenni. Csak legyen aki megtanít a helyes technikára!

    Tükrös tok - beszerezhető. Kis táska is kapható. Pár száz forintos tétel.

    Üdv: Ferkó

    [ Szerkesztve ]

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

  • athomi

    veterán

    válasz Katsu #3354 üzenetére

    Közvetlenül zuhanyzás után én sem tudom kivenni. Pedig nekem már elég rutinosan megy.

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz Katsu #3354 üzenetére

    A próbalencse persze papíron ingyenes. De tudni kell, hogy soha-semmi nem az. Csak máshogy/máshol fizeted ki.
    Pl. illesztőként úgy ingyenes nekem az első pár "próba" lencse, ha mellé van kellő arányban doboz vásárlás is. Magyarán rám fogják terhelni, ha a lencsét az én vizsgálatom, betanításom után legközelebb már máshol veszi meg a kedves páciens.

    Nálam ez úgy működik (webáruházak túlontúl nyomott árai miatt), hogy első lencsét (kedvezményes áron) kifizeti a páciens. Amikor jön, és dobozzal szeretne vásárolni, akkor levonom a doboz árából a korábban kifizetett összeget.
    A doboz lencsék árát is igyekszem a lehető legkedvezőbben adni. Magyarán nem javasolt fogyasztói áron lehet megkapni, hanem egy átlag webáruházas áron. Sajnos a legolcsóbb webáruházakkal nem igazán lehet tartani a lépést, ha az ember hivatalos magyar forgalmazón keresztül szerzi be a kontaktlencsét/ápolószereket.
    Rendszerint szürke importról van szó az olcsó webáruházak esetén.

    A betanítás nálam ha kontaktlencsét szeretne a páciens, akkor benne lesz a vizsgálat árában - ami 3500 huf.
    Ez van,hogy megvan 1,5 óra alatt, de van hogy csak 3 óra alatt sikerül megtanítanom az adott személyt. (Sőt szerintem a negatív rekordot országosan tartom - egy srác kb 2-3 hét alatt tanulta meg biztonságosan kezelni a lencséket - ezt napi 1-2-3 órában ahogy volt mind a kettőnknek szabad ideje, s össze tudtuk hangolni. Kvázi 20-25h volt csak a betanítás. És igen, ez is 3500 volt.) - és az illető azóta is örömmel visel lencsét - mintegy 1,5 - 2 éve...

    Addig nem adom oda a lencsét, amíg én úgy nem látom, hogy az biztonságosan fog is menni az illetőnek. S amíg meg nem hallgatta a kiselőadásomat, hogy mit szabad lencsében, mit nem, s mire is kell odafigyelni a viselés kapcsán.
    Ez lehet kegyetlenül hangzik, de a páciens érdekeit tartom szem előtt (hosszútávú érdekekről beszélek).
    Jellemzően 3-4 kivétel és ugyanennyi behelyezés - ami stabilan megy- kell a lencse kiadásához (nálam).

    Üdv: Ferkó

    VIBO:#3356
    Ezt szerinted jól csinálod így? Mármint hogy hogy fórumon látatlanban mondja meg neked bárki, hogy mit is viselj?
    Csak mert illene látni, hogy tényleg a lencse miatt van e bármi "bepirosodás". És az sem mindegy, hogy a conjunctiva (kötőhártya) vérbő, vagy pl. a limbus erezettebb...
    De te tudod, én a magam részéről nem akarok ehhez aszisztálni.

    [ Szerkesztve ]

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák