Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatu79

    csendes tag

    sziasztok,
    töredelmesen átrágtam magam jó pár oldalnyi hozzászóláson, de nem találtam kézzel fogható választ a kérdésemre.
    Nemrég vettem egy Kindle4-est. Az amazonos anyagok szépen futnak rajta, és az emailezett tartalom is elfogadhatóan jelenik meg. Időközben szert tettem pár .html (structured) könyvre is. Ezek közül jópárat próbáltam usb-n feltölteni vajmi kevés sikerrel. Egyedül 1db könyvel jártam sikerrel, ennél megjelenik a borító, van tördelés, betűméretezés, működik a tartalomjegyzék. A többinél csakis a .txt-s ajánlót/kivonatot hajlandó megjeleníteni a K.
    Próbálkoztam a 'mobipacket creator'-ral (bugos w7-esen); a 'calibre' konvertáláskor hibát jelzett, s nem tudott tovább lépni. A .html-ek között tartalmilag (fálj típus) nincs különbség, PC-n szépen olvashatóak. Kipróbáltam: elküldtem emailben az amazonon keresztül 1 könyv .zip-pelt változatát, válaszul megjött 3 külön fájl (maga az olvasni való, a borító és a már említett összefoglaló). Félsiker. Bármi ötlet?
    amúgy nagyon elégedett vagyok az olvasóval, de ha ezt a problémát megoldjuk...! :)) Minden segítséget előre is köszönök!

  • fatu79

    csendes tag

    válasz hampidampi #9388 üzenetére

    igen, próbáltam, de ez is csak részmegoldás: a html-t átneveztem .txt-re. így olvashatóak a könyvek.
    ue az eredmény, ha az amazon-on keresztül érkezik vissza a html (átalakítva).
    A probléma még mindig az, hogy egy teljes, 'működő' elektronikus könyv (tartalomjegyzékkel, borítóval, stb.) darabjaiban tölthető fel a K-re. A konkrét eset: rövid történeteket szeretnék olvasni, s a tartalomjegyzékből az adott címet kiválasztva szeretném ha a Kindle azt a tartalmat jelenítené meg ahelyett, hogy végiglapoznám az egészet.
    Calibre: szintén külön kezeli a strukturált .html-t, szintén darabol. A hibajelzés akkor jött, amikor észrevettem, h tudja kezelni a .zip-elt anyagokat is. ebből mindig hibajellel jött vissza, megoldásként direkt link vezet a fejlesztői fórumra mondván keressem ott a megoldást. kimenthető a hibaüzenet logja, ha érdekes bemásolhatom. további ötlet? köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák