Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jansky1

    senior tag

    válasz gerigorrd #39793 üzenetére

    Kastking mela helyett ajánlom a másik nagy csoport kedvencet.
    Ma egy SeaKnight AXE 3000-es orsóról került tesztelésre.

    A ház szépen megmunkált, valóban fém, de nem túl nehéz az orsó megadott súlya fedi a valóságot.
    Az orsó pont akkora amit mi harmincasnak szoktunk meg ( a méreteit a linken meg lehet nézni).
    A tengelyen a dob alatt egy erősítést szolgáló hüvely van még pluszba

    A dobon csúszásgátló felület van kiképezve, ugyan nem gumi ahogy pl. a penntől megszoktuk, de valószínűleg így is betölti a rendeltetését, hogy a fém maga van rücskösre felmarva.
    A felkapókar határozottabb vált át és vissza, nyomórugós megoldás, ez is szépen zsírozva.

    Csavarok szépen meghúzva mindenhol, még menetrögzítő paszta is került mindegyikre (a képen kék szín a csavarokon)
    Zsír ( szokásos lágy szilikon) bőven került mindenhova ahova szükséges. Hézagolást nem igényelt csak a fedélben lötyögött egy leheletnyit a csapágy, 0,1 mm-nyi hézagolóval tökéletes lett.
    A tányérkerék felső részén valami érdekes gumiszerű bevonat van, hogy mi a funkciója, arra nem jöttem rá. Valamennyi belső alkatrész szépen megmunkált acél, csak a csiga bronz.
    A kulissza hosszirányú lógása ( a tengely ki be húzogatásával nézhető meg) minimális.
    A fék nagyméretű karbonlamellákkal szerelt, tapadásmentes, brutál fékerővel.
    A fékcsillag elég kicsi nem túl jó fogású, legalábbis az én lapát kezemre nehezen áll rá.
    Valóban 10 csapágyat tartalmaz az orsó...egy a dob felső részében a féklemezek alatt, egy a bronzcsiga felső részén, egy a házban, a csiga vékonyabbik felén. kettő a hajtókar gombjában 2 a zsinórvezető görgőben, ami csavarodásmentes zsinórvezetést biztosít.
    A szokásos kettő a tányérkerék két oldalán, és egy a kulissza fogaskereke alatt. és természetesen a visszaforgásgátló hengergörgős csapágya.
    Valamennyi csapágy rozsdamentes, nagyon halk, és duplán (fémmel) zárt.
    A hajtókar betekerős, a fogantyú nagyon jó fogású, mint feljebb írtam,b duplán csapágyazott.

    Mindent egybevetve bőven üti ez is az ötvenzres hazai kategóriát. Nem szoktam élvezkedni az orsó tekergetésén, de ezt megpörgetve van egy olyan érzése az embernek hogy sosem akar megállni...miközben ijesztően halk, semmi csapágyhang. semmi visszaforgásgátló surrogás. Annak ellenére hogy full fém benne minden alkatrész ritka csendes orsó.
    Aki egy finom orsót akar venni az szerintem ne tétovázzon...:D Ugyanitt márkás orsók eladók...(ryobi, daiwa)

Új hozzászólás Aktív témák