Új hozzászólás Aktív témák

  • aira

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeptemberben a jó kis dimb-domb nélküli Alföldről felköltözöm a III. kerületbe. Úgy tervezem, hogy az albérlet és a suli közötti távot biciklivel tenném majd meg, nap mint nap. A mostanim lecserélném egy keskenyebb kerekű, könnyű vázas biciklire, amit tekerni is élvezetesebb (nem utolsó sorban haladósabb). Kinéztem egy jó öreg Csepel Lady-t, ami már ugye versenybiciklinek számít, csak nem tudom, hogy nekem az mennyire lenne megfelelő. Szeretném, ha minél könnyebb lenne (alkatomból adódóan nem vagyok egy bodybuilder, és az albérletben való fel-le cipekedés még okozhat izzasztó perceket) könnyen tekerhető, viszont azt olvastam, hogy a versenybiciklit nem ajánlják városba, főleg, ha nem sík területről van szó. Napi szinten használnám, olyan 5-10 km között. Szerintetek maradjak a kiszemeltnél, vagy keressek valami városit? Azt is megköszönöm, ha valaki rendelkezik a fent említett bicikli használatának tapasztalatával és meg is osztja velem azokat! :)
    (Nem tudom, talán fontos infó, hogy nem vagyok túl magas, kb. 162 cm)

    Konkrét biciklifajtákat is szívesen elfogadok (ha az általam említetteken kívül van más is), ötlet gyanánt! Keret nem túl nagy rá. Ha terv szerint el tudom adni a mostanim 30-ért (bár sajnos kétszer se vagyok benne biztos, hogy ér annyit), akkor nagyjából azt az összeget költeném rá.

    Illetve idő közben találtam még egy KTM-et. 17k-ért és egy Csepelt is, kb. ugyanannyiért.

    Előre is köszi mindenkinek! :)

Új hozzászólás Aktív témák