Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz jjeahh #122287 üzenetére

    Szerintem olvass bele az Ultimate MMA Conditionig könyvbe, feltöltöttem neked drivera: [link]

    Neked, mivel hosszabb ideig kell teljesítened folyamatosan, elsősorban az aerob energiarendszered kell fejlesztened. A szívkamraméret növelése azért jó, mert nagyobb lesz a szíved, könnyebben tudod alacsonyan tartani a pulzust:
    "To use the cardiac output method, all you have to do is train with a constant heart rate in the
    120-150 range for a reasonable duration. If you're older, mid 30s and above, you can work
    towards the lower end of this range and if you're younger you should work to keep it in the
    higher end. For maximum effectiveness, this method can be used 1-3 times per week for 45-90
    minutes per session, or more, when your training goal is an increase in cardiac output."

    Még írhatnék ilyeneket, de újra kéne olvasnom, ezért inkább azt javaslom olvasd el az "aerobic energy system"-mel kapcsolatos részt (28-48. oldal). Próbáld megérteni a módszerek miket fejlesztenek, neked mi az ami fejlesztésre vár, mert nem fejlesztetted vagy mert valószínű annak a fejletlensége miatt fújtatsz és próbáld valahogy beépíteni a bringaútjaidba, esetleg közé. Például a fent említett steady tate cardio annyi, hogy 30-90 percen keresztül tekersz mondjuk 140 körüli pulzuson.
    Vagy itt van egy elképesztően vicces módszer:

    Mész fel a doboldalon, a lehető legnehezebb tekerhető fokozaton 10-20 percig. :DDD

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák