Új hozzászólás Aktív témák

  • Peti...(16v)

    tag

    Hozott a Mikulás 2 új Omniát. Megörültem nekik, mert furdalt a kíváncsiság, hogy milyenek lehetnek, de magamtól nem biztos, hogy megvettem volna őket. Elsőnek az Estate Brazil-t próbálom, de egyenlőre nem vagyok elájulva tőle. A zacsi az egyirányú szelep ellenére fel volt fújódva, mint egy lufi. Jó nagy erővel kellett nyomni, hogy kiengedje magából a gázokat, ami szerintem nem használ a frissességnek. Egyenletes, elég világos a pörkölés, ami a lejáratból ítélve másfél hónapos. Bontásnál az illata egyáltalán nem volt meggyőző. A normál állástól 4 teljes tekerésnyit (ascaso) durvítva jött az első normális lefolyás. Kinézetre akár még jó is lehetett volna, de ízre semmi extra, olyan, amiből nem kérsz rögtön még egy csészével... sőt.
    Ja, és a vicc: az adagolási útmutató szerint 6 gramm kell az ideális ízélmény eléréséhez! Lehet, hogy itt hibáztam? :Y
    A másik csomag a Huila Colombia. Illatra sokkal kívánatosabb, remélem ebből majd jobbat sikerül FŐZNI :)

    Más: nyílt egy Costa a Pólusban. A megnyitó alkalmából espresso-nak tűnő kóstolót kínáltak. Sosem szerettem az ilyen ingyen dolgokra rárepülni, de most kivételt tettem, hogy hátha pozitívan csalódok. Már elvettem a poharat, amikor a srác kedvesen megjegyezte, hogy ez egy karácsonyi mézeskalács-mittudoménmilyen latte különkiadás. Még szerencse, hogy ott volt a feleségem, de ő is megjegyezte a srácnak, hogy ez olyanoknak való, akik nem szeretik a kávét. :)

Új hozzászólás Aktív témák