Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Parci #56387 üzenetére

    Fragola maroktamperéhez annyit, hogy én már csak akkor állítom, mikor nagyon muszáj (pl. CasMo-nál kellett, meg PY-BeanOn kávék közt is), mert azt tapasztalom, hogy úgyis mindig jó.

    Egyébként próbálok én is lezserkedni, minél kevesebbet ügyködni egy kávéval:
    - kávé mézesüvegbe előre kimérem,
    - őrlök a kosárba, Major tölcsért söpröm,
    - a kart 1-2x lekocogtatom a pultra, így a Fragola-féle tölcsérről is lehullik a feltapadt kávé a kosárba,
    - Keresztapper egyengetőjével 3x jobbra, 3x balra, 1 kocogtatás, majd még 1x balra,
    - maroktamperrel nyomok egyet, kiveszem, majd nyomok még egyet (utóbbi az oldalfalról lehulló szemek miatt).

    A Major tölcsér söprögetést kellene még valahogy kiiktatni, az kb fél perc az 1 perces műveletből. Már gondoltam arra, hogy teszek rá egy fedőt, amire felcsavarozok egy átfabrikált ablaktörlő lapátot, hogy csak meg kelljen forgatni. De ezzel sincs időm foglalkozni mostanában...

    Keresztapper egyengetőjénél azért kocogtatok egyszer, mert a nyomásszabályzó által szükséges finomabb őrlemény rátapad. Egy kocogtatás viszont elég, és minden a kosárban van.

Új hozzászólás Aktív témák