Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Sziasztok!

    No 3 kávét főztem le eddig és megírnám az eddigi tapasztalatokat.
    Az első kávéra mondtam,hogy piszok erős, annál totál tele tettem az egyes szűrőt és jól meg is tömködtem.
    Ma kettőt főztem le, hasonló eredménnyel zárult.
    Chrema egészen szép aranyos barna lett,de az ízekkel nem vagyok kibékülve.
    Sok 10 perccel később is egy kesernyés íz van a számban,ahelyett hogy egy finom espresso íze maradna meg.
    Vettem mérleget,a mai két kávé már mérleggel történt.
    A kérdésem lehet hülyén hangzik,de mikor mérjük a kávét? Szemesen vagy őrölve?
    Ha szemesen mérem,akkor azzal az a baj,hogy eleve van a darálóban pici benne,mert nem szedem szét minden alkalom után és nem kezdem nulláról.
    Ezért én lemértem a darálónak a műanyag tartóját és miután úgy érzem hogy daráltam eleget,akkor megmérem.
    A mai két kávém kb. 10-11 g őrleményből készült,mert nem tettem mindent bele a szűrőbe,mert többet daráltam le picivel.
    A Lényeg,hogy az alsó peremet a szélén így nem is nagyon fedte le,de mondom ha ez a 10g körül,akkor azért ennyi maradjon.
    Megtömködtem,de azért nem brutálisan.
    Még mindig nincs mércém, így nem tudom mennyi a 30ml, de 30 mp-ig engedtem.
    Eredmény: szerintem sok kávé jön ki belőle, nem elég sűrű a kávé, kesernyésnek érzem, mintha túl sok koffein lenne benne. Chrema van mindig.
    A mai két kávé között annyi változás volt hogy a 12-es állásból 11-re tettem a darálót.
    A kérdésem hogy ha soknak érzem a mennyiséget,de erősnek és nem kellően sűrűnek,akkor mit változtassak hogy kevesebb folyjon le,de ne legyen erős?
    Az őrleményt vegyem még finomabbra és kevésbé tömködjem meg?

Új hozzászólás Aktív témák