Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz icm #124076 üzenetére

    Erősen szubjektív vélemény következik. Én eddig minden ilyen kicsi szűrőátmérőjű rugóst kompromisszumosnak találtam. Van kettő Olympia Express Club-om, illetve az Olympia Cremina SL feje is megvan. Egyikkel sem tudtam igazán szerelembe esni. A Ponte Vecchio szűrőátmérője az Olympia-nál, és az Elektra Micro Casa a Leva-nál (49,6mm) is kisebb. Asszem, 45mm. PV-t mondjuk még nem használtam soha. Kicsit meg lennék lőve, ha odahaza feltétlen rugós/dugattyús gépet akarnék használni. Gáz, de Mini Gaggia-t még nem próbáltam, itt azzal elég komoly - többnyire jó - tapasztalatokat osztottak meg user-ek. A nagy rugósokat otthoni használatra rendkívül pazarlónak tartom. 45-70kg réz és vas, valamint 3-5 liter víz felmelegítése napi 2-3 50g-os dupla kedvéért szerintem totál vállalhatatlan. Ezekből kettő van az üzemben, és mindkettőt imádom, de hetente egyszer reccintem csak be - rossz lelkiismerettel :-) - valamelyiket, hogy élvezkedjek. Annyira élvezetes persze, hogy rögtön el is felejtem, hogy mennyire pazarló, és megmagyarázom, hogy mennyire hasznosak ezek a gépek amúgy haknikon, vagy a kiállításokon, amiken évente egyszer-kétszer részt veszünk. Amúgy persze minden olyan gépet tartanom kell, amelyikhez kiegészítőt gyártunk, úgyhogy igazából nem a gyűjtőszenvedély az, ami gépek jelentős mértékű szaporodásához vezetett... Bocs, elkalandoztam. Nemkicsit. A lényeg: ha még nem használtam volna előtte, akkor magamnak csakis egy jó állapotú, használt kisdugattyús rugóst tudnék megindokolni, ha otthonra kéne. Ha ugyanis kiderül, hogy mégsem hozza azt, amit vártál, akkor szinte bukta nélkül tudsz belőle kiszállni.
    Amúgy a rugósoknak gyors, víztakarékos előmelegítése vakszűrővel lehetséges. Az ember ráereszti a vizet, és 2-3 perc után (addigra átadja a hőt a forró víz a fejnek) a kart tartva, a szűrőtartót óvatosan lazítva szép lassan elengedi. 4-5-ször ezt megismételve hőmérsékleten lesz egy nehéz fej is. Az ellenállás nélkül áteresztett forró víz nagyon nem hatékony optimális előmelegítéshez. Rövid az idő a hőátadásra, és nem is homogén az előmelegítés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák