Új hozzászólás Aktív témák

  • t-bali3

    senior tag

    Sziasztok!

    Végre meglett a kinézett Gaggia Evolution. :C

    Viszont szeretnék kérni egy kis segítséget, mert elég kétbalkezes vagyok.

    1. A beüzemelést a leírás alapján végeztem, de nem tudom jól sikerült-e mert nagyon hangos volt többnyire, mint egy traktor, rázkódott is...
    Annyit csináltam, hogy először a gőzölőn pumpáltam forró vizet (gőzadagoló kinyit, majd pumpa gomb), majd utána a kávéfőző résszel nyomattam forró vizet egy pohárba és ezt csináltam felváltva míg 2 tartály víz el nem fogyott. Ez remélem eddig ok :F

    2. A kávéfőzés is érdekes, mert a leírás szerint minden kávéfőzés előtt légteleníteni kell (azaz gép bekapcs, gőzadagoló csap kinyit, majd pumpa bekapcs, egész addig míg víz nem folyik). Ha ez kész, akkor mehet a kávéfőzés. Ez azért fura nekem, mert itt anno mintha azt írtátok volna, hogy mindig a kávéfőzéssel kell kezdeni, soha nem a gőzöléssel, így pedig kvázi az elején gőzölök, igaz nem hosszan :F

    Tehát jó, ha így csinálom?
    Illetve miután lefőztem és vége mindennek szükséges kinyitni a gőzölő csapot és kiengedni a túlnyomást?

    3. És végül még egy extra kérdés: ha tejhabosítani akarok, akkor kávéfőzés után, csak szimplán ki kell nyomnom a pumpa gombot, majd benyomni a gőzölő gombot és hadd szóljon?

    Az első kávén már túl vagyok (fényképet elfelejtettem), finom volt még úgy is, hogy nem álltam neki a frissen beszerzett Tiamoval leőrölni, a szintén frissen beszerzett MTRM pörkölést, hanem sima Tchibóval küldtem. Bár az biztos, hogy ott finomabb kávét ittam, mint itthon :)

    (#10718) edk-:
    engem is érdekelne, mert most csak nyomásfokozós cuccom van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák