Új hozzászólás Aktív témák

  • Oberkorn

    újonc

    Sziasztok! Lassan egy éve vettem egy WD40EZAZ-t (egy W10 21H2 Pro + frissítések alá), hogy majd ilyen archív lesz pár mentésnek. Kábé 2 hétig nyúztam, mutat-e valami gondot. Telemásoltam vagy másfélszer, olvasgattam róla, figyelgettem stb., úgy tűnt jó lesz. Elkezdtem rá másolgatni, pár havonta adagokat. Még maradt rajta 150G, azt most feltöltöttem. Eddig nem volt vele semmi gond. Na - mondom - jó, tele van, kikapcsolom, aztán lehet elrakni porosodni. Gondoltam még utoljára futtatok rajta egy ellenőrzést és szervusz. Erre a checkdisk kiírt egy "Attribute record (80, "") from file record segment 1F72 is corrupt." hibát 61-szer! Úgy megnőtt a fejem... össze se tudom foglalni. Ez mi ez a hiba? Fájloknak attribútum hibája, már olyan is van? Fájl neveinek vagy file adatainak hibája lesz? Windowsnak HDD kezelési hibája? Vagy hardver hiba, a vinyó akar máris bekrepálni? Alig volt párszor üzemben. A HDS 100/100-at mond rá, egy rövid öntesztet sikeresnek mond. Egyébként belülre szerelve volt használva, hagyományosan. A hibánál a hexa cím minden sorban más, és más hibát nem ír, csak ezt a 80-asat 61-szer. Legalább azt kiírná, hogy mely fájlok érintettek. El merjem engedni a Krákent /F-et? Vagy szétkaszabolja majd jól a fájlokat "javítás" címén? Mit lehet ezzel legegyszerűbben tenni? Aki tud válaszolni, annak köszönöm!

    [Zárójelben még egy: néha amikor beteszem a vinyót, a Windowsnak fogalma sincs milyen rendezvényen van, egyáltalán nem látja. Ez lehet, hogy erre a Fast Boot anomáliára róható?]

Új hozzászólás Aktív témák