Új hozzászólás Aktív témák

  • kntibi

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Tanácstalan vagyok már, és nem vagyok ebben valami jártas, ezért kérek segítséget tőletek.
    Az egész úgy kezdődött, hogy winrarral tömöríteni kezdtem egy 32 gb-s mappát, majd a tömörítés legvégén kidobta, hogy vmi szektorhiba (!?). Ezt megismételte még kétszer, és hirtelen nagyon lelassult a gép. Nagy nehezen, sokadik újraindításra sikerült bejutnom a feladatkezelőbe, proci 10%, RAM 15%, lemez 100%. Aztán teljesen kifagyott. Még pár újraindítás után a kb. 10 mp-s boot helyett 7-8 perc alatt jött fel a rendszer. További türelemjátékkal a HD Sentinelt elindítva láttam, hogy 100/89 lett, pedig pár nappal előtte 100/100 volt.
    2 órával később pedig már csak 100/85 volt.
    Nos, azóta be sem bootol.
    A vinyót 2 hónapja vettem (WD Caviar Blue 1TB 7200rpm), gyártási ideje pedig 2017 március.
    Ha bootolni próbálok, automatikus javítást hozza fel, ami kifagy.
    Egy tartalék vinyóra (Samsung 80 GB) felraktam egy rendszert, az tökéletesen, hiba nélkül működik.
    A Samsung mellé bekötöttem a hibás vinyót is, de ekkor is az automatikus javítást hozta fel, holott a Samsung van beállítva elsődleges bootnak.
    Egyik újraindításnál kiírta, hogy ha át akarom lépni az automatikus vizsgálatot, nyomjak le egy billentyűt. Lenyomtam, majd kifagyott.

    Tudnátok segíteni nekem? Elsődleges cél az adatok lementése. Cserélik garival a vinyót? Miért nem bootol be a samsunggal a WD?

    Előre is köszönöm a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák