Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok! Ötleteket szeretnék kérni kábelezés ügyben. Helyszín a nappali, meglévő HM rendszer, vettem két mennyezetbe építhető hangsugárzót a jelenlegi front height-ok helyett. Gipszkarton álmennyezetünk van. Nem tudom, hogyan lenne a legegyszerűbb behúzni a kábelt. Fogalmam sincs, hol, és mi minden van az álmennyezetben (elektromos (villany) kábelek, UTP kábelek, központi szellőztető csöve biztos). Kb. 4,5-5m lenne a táv a hangszórók helye és a falon lévő TV közt. TV fölött van egy rejtett LED szalag, és ott van egy kis szerviz ajtó a táphoz, vezérlőhöz. Itt talán be lehetne menni az álmennyezetbe a hangfal kábelekkel, de hogy aztán innen hogy juttatom el a 2 hangsugárzóhoz, rejtély. Ma volt nálam villanyszerelő (más miatt), és kérdeztem őt, de azt mondta ez szerinte bontással jár, több helyen kéne nyílás, hogy hozzáférhető legyen, át lehessen vezetni a kábelt. Gondoltam, megérdeklődöm, hátha van valéakinek ötlete, hogyan kivitelezhető egyszerűen ez a mutatvány. Az is eszembe jutott, hogy valami házimozi rendszer/szoba építéssel foglalkozó céget kérek meg rá, de gondolom nem 2 fillért kéne fizetni ezért :(

Új hozzászólás Aktív témák