Új hozzászólás Aktív témák

  • privacy99

    senior tag

    válasz #09634560 #39584 üzenetére

    Egy 7 éves Denon AVR-1306 + Wf Diamond 8.4 szettről van szó. Amióta megvan folyamatosan panaszkodom, hogy nem akar mélyeket kicsikarni az erősítő a hangfalakból, de mindenhol csak kitérő válaszokat adtak, és sehol sem tudtak erre mit mondani(itt sem). Nagyon nagyon fel kell csavarni, hogy megmozduljanak a membránok, és mélyhang jöjjön ki..Ezért vettem a PolkAudio PSW110-et, mert semmi mély nem volt. Egy 30 ezres házimozi műanyag 10-15szörösen lekörözte mélyhangban a nagy szettet..Most a Polknak is adni kell keményen, +8dB az erősítőn, és háromnegyed hangerő a subon, különben nem is hallani szinte. Ha 50%-ra teszem a subot, szó szerint nem hallani semmit, megfogom, és gyakorlatilag nem megy(miközben az erősítőn azért van hangerő rendesen). Ha az itt ajánlott értékekre tenném a beállításokat, a subra nem lenne többet szükség, mert be sem kapcsolna :) Talán maxon igen. Mindegy, azért meg vagyok vele elégedve(úgy mindennel), mert szép hangja van, erős és filmekre/zenére is kiválónak tartom, de már alig várom hogy az egészet lecseréljem, és akkor nagyon körültekintő leszek.

    Egyébként ez a szett egy rejtély, komolyan szerintem megátkozták vagy ilyesmi. Mind a két front volt szervízben ugyanazzal a problémával(pedig nem szett, tehát nem együtt lettek gyártva, és nem is egyszerre hibásodtak meg), recsegtek a középmély hangszórók. Az egyik háttérnek be van nyomva a magassugárzója(0. perctől), az új Polk sub standby-ban forró hátul, nemrég az is megjárta ugyanazt a szervizet, és azt javasolták, hogy mindíg húzzam ki..Most is forró ha kap áramot. Az erősítő nem használja a mélyhangszórókat, kipróbáltam az összes létező módot rajta.

Új hozzászólás Aktív témák