Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #10726912 #30380 üzenetére

    A center létjogosultsága még vitatható a részemről (mármint úgy általános felállásban maradéktalanul el is ismerem a fontosságát, csak az én esetemre nézve vitatom), de egy olcsó center alkalmazását sohasem venném fontolóra.

    Ez most kicsit durva lesz, de az alaphangot talán megadja:
    Sztereó zenéhez használnál centert? Főleg egy olyat, ami sokkal olcsóbb a frontoktól?

    95%-ban egyedül használom a szobát, ahol mindig ugyan abban a fotelben ülök.
    Nekem így szimmetrikusan elhelyezett frontokkal tökéletesen középről, kvázi pontosan a TV képernyő közepéből hallatszik a képernyő közepén látható ajkakból áradó hang. (Most itt ülve a sztereó zene is teljesen olyan, mint ha maga a TV képernyő -az üveglap- énekelne hozzám, ami nagyon tetszik.)
    Ezért nem érzem semmi szükségét, hogy egy center erőlködjön a dialógusokkal. Vagy pénzkidobásnak érezném a drága centert, vagy hülyeségnek az olcsót.

    Egy Center-t ugyanakkor nagyon nehezen tudnék értelmesen elhelyezni.
    Vagy túl alacsonyan, vagy túl magasan lenne. A TV mögé pedig mégsem tehetem. :DDD
    Meg van még a régi bögreszettből a center. Azt lehet vele tesztelni, hogy tönkre vágja-e a magassági elhelyezkedése azt a térhangzást, ami center nélkül most tökéletes a két front-al.

    Ezért nem is akarok centert, vagy csak ha már nagyon nincs jobb dolgom.
    Ellenben a subom az szét fog repülni, ha közel referenciahangerőn nézek akciófilmet. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák