Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    Ma pontot tettem az I-re, vagyis volt egy speciális problémám az OffAxis- ban mért végeredménnyel.
    Tulajdonképpen most 3m szélességben ( tengelytől 35-40fokos szögben) megmértem az LCR-ek frekvenciamenetét, és ekkor jött a döbbenet, frekvenciamenet szinte azonos, dinamika csökkenés 1kHz felett max 1dB 14kHz-ig. Sikerült 5dB közé szorítani az egész tartományba a frekvenciamenetet, CAVERN-nek köszönhetően.
    A korábbi hullámos frekvenciamenet, és 6dB-es esés 1kHz felett megszűnt, a megoldás némi utánajárás az aktív váltás világában, és CAVERN segítségével kiteljesedett.
    Ami még számomra eléggé érdekes ebben a menetben, hogy annak ellenére, hogy magam az aktív váltásnál is használok DSP-t, és a CAVERN is láthatóan látványosan avatkozik közbe, a torzítások az LCR-nél csak néhol érik el az 1% torzítást, de 1,5kHz felett 0,2-0,5%-os és a fázismenet is rendben van.
    Ja, és ez mind a gatya vászon mögött rejtőző LCR-ből, most tényleg azt mondhatom, hogy kimaxoltam amit csak lehetett a frontoldalból, most jönnek a surroundok, de szerencsére a tanultakból már nem lesz problémám azokkal sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák