Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz Grabovszki80 #162064 üzenetére

    Hali.Nem tudom hogy a HDMI passtrough laptop fuggő e, szerintem nem, azaz itt egyszer biztosan lenne tered ezzel kísérletezni.Ritkán használom a PC-t filmezésre ezért itt túl sok infóm nincs, csak eszembe jutott hogy láttam ilyen vonatkozású beállítást is, ezért jeleztem.

    A problémádat értem.Esetemben a jelenség ami téged zavar egyedül egy film esetén jött elő, méghozzá rettentő látványosan, az Interstellar-ról lenne szó.Szabályosan idegesítően halk a magyar szinkron nálam, lehet hogy csak konkrétan ebben a realase-ben, lehet hogy a többiben is, nem néztem, csak a hangzás miatt van előszedve a film, jelenleg a hangfalak elhelyezésével játszom már 2 hete és ebben a filmben is van jelenet ami a demo packom része. A többi kb 14-15 másik filmnél ilyen probléma egyáltalán nincs, csak itt.

    Külön médialejátszót még nem használok mert nem érzem szükségét, viszont kiindulva az ajánlásokból, vélhetőleg valamilyen androidos box-ig kalauzolnak majd a többek, amin jó eséllyel a KODI mint media player lesz a végállomás.Az ha minden igaz képes orvosolni ezt [link] az 5.5-ös pontot keresd és ott a vonatkozó "Volume amplification és Downmix - Center Mix Level" részt olvasd át hogy neked azok megfelelnek e.A KODI-t ki is próbálhatod pc-n, hogy el tudod e érni vele azt amit szeretnél, azaz előre láthatod hogy nagyjából egy külön médiaplayer orvosolja e majd a gondod.

    Visszatérve a Denon féle Dynamic Volume opcióra, eddig nem, de most hogy rákérdeztél kipróbáltam és a kérdéses halk párbeszédes részekbe és az azt követő dirrdurr subwoofer orgiás fekete lyukas részekbe pörgetve ez valóban elég jól működik és bár nem sok, de van különbség is a light és heavy opciók között, azaz ez tényleg kellemesen érthető szintre emelte a centert, miközben az 5.1 szett többi elemei nem robbantották le rólam a gatyát ahogy tették ez előtt.

    Ha nálad is csak egy-két esetben jön ez elő, akkor egyszerűen fogadd el hogy nem minden forrás egyezik minőségben, én ez után sem használok DRC-t, hiszen a fenti példán esetemben a másik 14 "tesztelt" filmbe nem nyúlnék bele 1 silány keverése miatt, persze a jövőben ha újra ilyennel találkozom akkor majd előveszem.

    Próbálj ki pár olyan erősítőt amiben ez az opció elérhető, meg esetleg a kodival kísérletezgess.Ha viszont minden esetben hiányérzeted van meg hangerőbeli egyenetlenség, akkor szerintem nálad overall valami gikszer lehet.Olyan hangerőn használhatod a rendszered egyes csatornáit ahogy neked az tetszik, kifizetted, a tiéd.1-2 decibel még nem fogja felborítani a front szekciódat szerintem, sőt mintha ennyi emelés szinte már rutinnak számítana legalábbis az én olvasatomban amiket mások bemérés utáni lépéseiből szűrtem le.Ha ez elég 10 filmnél amit nézel de kettő másiknál még mindig kevés, akkor a hiba szimplán nem nálad van.

Új hozzászólás Aktív témák