Új hozzászólás Aktív témák

  • 1amarr

    tag

    Sziasztok!

    Tippet szeretnék kérni ésszerű fejlesztési irányra. Leírom mim van és mire használom jelenleg. Szeretnék modernebb hardverre váltani, mert azt hiszem, a mostani felett eljárt az idő.

    Hardver:
    MiniITX házban egy alaplaba integrált Intel 1037U (2013-as, öregecskedig szegény), 8GB RAM, 3TB HDD (média), 1TB HDD (random dolgok), 120 GB SSD (OS), mind a házon belül, SATA-n.

    Szoftver:
    OpenMediaVault a vason, Docker (Plex, overseerr, *arr stack, deluge, scrypted, ...)

    Felhasználás:
    - médiaszerver 1080p tartalmakhoz (Plex)
    - Plex kérések magagelése (overseer, nginx-proxy-manager)
    - automatizált médialetöltések (*arr, deluge)
    - 3 db 2MP IP kamera "átjátszása" egy HomePod felé (scrypted)
    - Wireguard VPN szerver (távoli manageléshez)
    - különböző hobbi projektek futtatása Linux környezetben (az OMV debian rendszerén programozgatok, semmi extra)

    Célok (a fentiek megtartásával):
    - gyorsabb, hardveres Plex transzkódolás (1080p tartalmak, egyszerre max. 3 kliensnek, szeretném, ha nem olvadna le a gép x265/HEVC lejátszáskor és transzkódoláskor)
    - alacsony áramfogyasztás a lehetőségekhez képest
    - jó lenne egy vagy két külön virtuális gép a projektekhez, akár grafikus felülettel is

    Fejlesztési irányok, amin gondolkodtam:
    - valamelyik megfelelő két+ lemezes Synology NAS (ez lenne a legdrágább megoldás, nem igazán hajlok felé, mert félek, hogy túl sokba fog kerülni)
    - Valami erősebb Intel NUC + külső HDD ház (korábban nem volt túl jó tapasztalatom egy RPi 4 + külső ház kombóval, szerintem nem elegáns megoldás USB-n tartani a HDD-ket)
    - venni egy új miniITX alaplapot, bele valami alacsony fogyasztású Intel CPU, kimaxolni a RAM-ot, házon belül megoldani a HDD-ket és az SSD-t, Proxmox + OMV + Docker (effelé hajlok, de még nem találtam meg a megfelelő hardver összeállítást)
    - ...

    Nagyon szépen köszi a kritikákat, tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák