Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kmisi99 #51796 üzenetére

    Természetesen a TP4056 töltésvezérlőnek az a dolga, hogy 4,2 V-ig feltöltse az akkut, ahogy illik.

    Kapható egy másik változata is, ami a cellavédelmet is tartalmazza, vagyis egy DW01A védelmi IC-t és egy FS8205A dual FET-et, nyíllal jelöltem:

    Ez sem drágább és nem is kell bekötni azt a részét, ha az akku maga is tartalmaz védelmet. Ebben az esetben csak a két szélső pontra kell kötni, a védelemmel ellátott akkut.

    A védelemről (ami általában az akkuval van egybeépítve) azt kell tudni, hogy mindig csak második lépcsőt képviselhet.

    Tehát a töltő dolga 4,2 V-ig tölteni, megfelelő korlátozott árammal. Ha az elromlana, utána következik a védelem, ami 4,25-4,3 V-nál szakít meg. (Más kérdés, hogy ma már vannak 4,3 V-os akkuk is, ahhoz más töltő kell.)

    Kisütésnél az akkut használó készülék dolga egy szinten kikapcsolni (pl. 3 V), ha ez nem történne meg, akkor következik a védelem, 2,5 V-nál.

    Épp a napokban is olvastam más fórumon, hogy a védelem szerepét teljesen benézte valaki (azt hitte, hogy töltésvezérlő), tehát ezt nem árt tisztázni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák