Új hozzászólás Aktív témák

  • Gijon

    senior tag

    válasz liszi70 #102464 üzenetére

    Szerintem nem zsigeri elutasításról van szó. Elméletben nagyon is jó elgondolás a vakteszt. Gyakorlatban sokkal nehezebb kivitelezni, annak aki nincs tele lovettával. A gyártóknak nem érdekük, a kereskedőknek szintén nem érdekük. Mezei polgár nem fog kifizetni négy öt DAC-ot, vagy fejhallgatót, azért, hogy vakteszteljen. Igaz össze lehet dobni pl. haverok stb., de senki nem fogja hosszabb távra nélkülözni a saját eszközét. Csoportosan hallgatva, mind szép és jó.., de pl. mindenki a saját fülesével, hangsugárzójával szeretné összehallgatni pl. az adott DAC-ot.., szerintem,.. de ha nem, akkor nem igazán kivitelezhető. Én most saját rendszeremben épp kondenzátorokat "tesztelek", ezt pl. hogyan oldjam meg vakon? Csak példa, de egy wima mkp10-el kezdtem.., az első napon még azt mondtam, hogy megérte, pár nap múlva számomra fárasztó visító hangzást kaptam, így kikerült az eszközből.., ettől még nem mondom, hogy rossz, de nálam nem vált be. Csip-csup filléres eszközöknél aránylag könnyen kivitelezhető a vakteszt, de drágább "hangkeltő eszközöknél" nem oly könnyű megtenni, mint leírni.

Új hozzászólás Aktív témák