Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Fade_Away #508 üzenetére

    Amihez épp kedvem szottyan. :) De nagyjából az alapgyakorlatokat megspékelve néhány kombóval több féle gyakorlatból, igazából ''érzésre'' csinálom.

    H: mell: fekvenyomás természetesen (vagy 45 fokos padon, vagy vízszintesen, néha beiktatok negatív padot is, de legjobban a hagyományos fekvenyomást szeretem), tárogatás gépen vagy kézisúlyzókkal, kereszthúzás csigán, ülve tárogatás (45 fokos padon csücsülve) -> ezzel tudom legjobban bedurrantani a mellizmot. A szűknyomást én a tricepszhez teszem. Hasra hasprést + lábemelést csinálok kombinálva, ált. 15kg-os súlyt is rakok a mellkasomra hozzá, ezt addig csinálom, míg el nem kezd piszok mód égni a hasfalam, kis pihi és újra (össz. 4 sorozatot).
    K: hát: nyak mögött nyomás, húzódzkodás széles fogással nyakhoz vagy lehúzás széles fogással nyakhoz, illetve széles fogással lehúzás mellhez, evezés jó nagy súllyal ülve vagy állva, tetszés szerint, alkarra csak csukló behúzás és felhúzás, mindkettőből 4 sorozat, ameddig csak bírja az alkarom :)
    SZ: lábra úgy edzek, hogy a guggolást hagyom a végére, mert kegyetlen elszívja az energiát... lábat be szoktam melegíteni 10 perc szobakerékpárral, nyújtással, aztán adok kicsit a fenéknek (kitörés, négykézláb ''hátra rúgás'', lényeg hogy közben feszítem a seggem :D), utána jöhet a vádlizás, jó sok, le kell terhelni azt a vádlit (4-5xameddig csak bírom), lábnyújtás gépen v. lábtológép, végén guggolás, segg kitolva közben. Lábat nem nagyon szeretem edzeni, mert utána teljesen paff vagyok mindig, döglesztő.
    CS: bicepsz-tricepszet Jóba Elek által ajánlott módon edzem: kétkezes bickó + szűknyomás felváltva 3x10, aztán kalapácsozás + letoltás csigán tricepszre 3x10, végül koncentrált bicepsz + lórugás 3x10 és szoktam csinálni extraként egy ToZó-féle tricepsz gyakorlatot is (olyan mint a fekvenyomás, csak fordítva fogod a súlyzót és a hasadhoz engeded le, elég kemény) kiegészítve még egy kis egykezes bickózással is.
    P: vállra oldal, előreemelést csinálok (döntött törzzsel is), vállból nyomást, állig húzást és vállvonogatást + hasazok ismét.

    Nagyjából ennyi. Közben nyújtok, feszegetek, lényeg, hogy az izom végig minél pumpáltabb állapotban maradjon.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Aktív témák