Új hozzászólás Aktív témák

  • peter889

    őstag

    Sziasztok!

    Samsung SSD 860 EVO 500GB típusú SSD meghajtómra a HDS (Hard Disk Sentinel) program egyre növekvő számú
    "Ultra ATA CRC Error Count" hibát jelez, ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.
    Itt mellékelem a SMART adatait:

    Itt a többi kép:
    [kép] [kép] [kép]

    Megcseréltem az adatkábelt és a tápkábelt, de a probléma változatlan.
    Amire rádugtam az addigi adatkábelét, kifogástalanul működik.
    Portot is cseréltem: Addig a 0-as számú alaplapi portban volt, nemrég betettem az 1-esbe.
    Az 1-eseből átdugtam a 0-ásba a 3 TB-os HDD-t.
    A probléma változatlan, az említett HDD kifogástalanul működik.

    Nemrég vettem ezt az SSD meghajtót a gépembe innen az Apróról, 2 éves használtan.
    Az előző tulaj mellékelte a Setinel képet, ami szerint hibátlan: [kép]

    (Gyanítom, ha vadi újan veszem, ugyanez a hiba állt volna elő.)
    Előtte tanácsot kértem a fórumról, hogy ajánljanak nekem az ésszerűség határán belül a legjobbat, mert nem akartam, hogy probléma legyen.
    Ugyanezt kértem az egyik legnagyobb Bp-i szám. gép üzlettől is.
    Egybehangzóan a Samung 860 EVO 500 GB-osat ajánlották.
    (Komolyan megvettem volna a Pro-t is, ha azt ajánlják, csakhogy ne legyen gond!)

    De hiába a körültekintő vásárlás, mégis ebbe a hibába futottam bele.
    Borzasztó, hogy mennyit kínlódok ezzel az átkozott géppel, pedig igyekeztem jó alkatrészekből összeválogatni még annak idején.

    Most mit csináljak?

    Az a faramuci az egészben, hogy egyébként semmilyen hibát nem tapasztalok.
    (Elvileg van az SSD-re még bolti garancia.)
    Igaz, kb. 2 héttel ezelőtti Win7 telepítésem teljesen összeomlott, használhatatlanná vált ezen az SSD meghajtón, gyanítom, rossz volt a telepítő (Pendrive). Mert ennél az új telepítésnél úgy tűnik, minden rendben.

    Ja, a tápom ventije megállt, amit nemrég vettem észre. Lehet, már évek óta nem megy. Nem lehet csak úgy belelátni kívülről.
    Hiába pöcköltem meg, nem indul. És amilyen szerencsétlen vagyok, nincs itthon egy fölös 12 cm-es venti, tehát nem tudom kicserélni sem.
    Esetleg lehet amiatt?
    Nem hiszem, mert minden más kifogástalanul működik. Jó ideje nem használom játékra, tehát az egyik legfőbb áramzabáló, a videokártya gondolom nem fogyaszt sokat, tehát túl nagy melegedés sztem nem lehet.
    Az asztali gépemről van szó, aminek alkatrészei az adatalapomon szerepelnek.

    #42606 Selynelar, köszi az infót. Úgy tudom, külön drivert nem tettem fel hozzá.
    #42607 Graphics, használom én, csak ki tudja meddig… A semmi extrát mire értetted?

    Hálás köszönettel várom segítő útmutatásotok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák