Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    segitségeteket kérem, mielőtt az OFFI telszámát izzitom.
    felvételiztem x főiskola műszaki menedzser szakjára,

    alap/levelező/állami finanszírozás
    alap/távoktatás/költségtérítéses formára.

    egyazon oktatási intézmény, egyzon szak, de más tagozat.

    Mivel a felvételi tájékoztatót ezexetint kissé felületesen olvastam át, de az iskola honlapján ez a mondat azért megmaradt, miszerint : ha egy szakon belül költségtérítéses és állami finanszírozású képzésre jelentkezik valaki, akkor nem kell két külön B lapot kitölteni....''. De, az iskola, mint kiderült, nem fogadta el a jelentkezésem 2. helyét ( alap/táv/ktg ) mert ugyan azonos szakról, és egyazon intézményről beszélünk, de nem azonos tagozattról, igy hiányolják a 2. B lapot, és ezzel együtt a hiányzó 3000 huffot. Nos, mivel az A lapon szerepel az, hogy ugyanabba az intézménybe elvállalom alapoktatáson az állami, és önköltséges megoldást is, de ezek megnevezése egyszer levelező és távoktatás lett, igy elsőre nem akarják ( részben jogosan ) mindkét jelentkezést elfogadni.

    az OFFI oldalán ez áll: ''módosítás csak akkor fogadható el, ha az valóban hibajavításnak minősül és nem jön létre új jelentkezés ( pl. biológia szak helyett fizika szakra)

    mivel itt erről szó sincs, ugyanúgy műszaki menedzser szakról van szó, csak nem levelező, hanem távoktatás szak ( de nagy dolog...) de ezekszerint egy hiányzó B lapról, szerintetek ezt hogy lehet hatékonyan ( ha lehet...) elintézni???

  • szucsi

    őstag

    válasz g@bo #1 üzenetére

    Egy szép, könnyfakasztó, egyéb problémákra hivatkozó levélke, egyenesen az OFFI vezetője kezecskéjébe.

  • Den

    veterán

    válasz g@bo #1 üzenetére

    A választ sajnos nem tudom, de végre egy korrekt érthető topicindító.

    www.simson4t.hu

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #2 üzenetére

    és mi lehet a sansz?? fene megette azt a 3rugót, kifizetem, de 1 évet szivjak ha lecsúszok emiatt?? :(

  • szucsi

    őstag

    válasz g@bo #4 üzenetére

    Ez az! Rátapintottál a lényegre, az egy év csúszást kellene olyan személyes kontextusba helyezned, ahol valóban könnyeket csal az OFFI vezetői szemébe.

    Kérd, hogy a sanyarú helyzetedre tekintettel engedjék, hogy utólag fizess és módosíts. Esetleg hazudd, hogy beteg voltál, külföldön tartózkodtál, stb, stb, és a jelentkezési lapot egy írni-olvasni kevéssé tudó ismerősöd, rokonod töltötte ki szívességből (az aláírásra találj ki valamit).

    Esetleg kérj személyes meghallgatást, és ott dobd be a szegény kisgyermek panaszait. Kopogj a vezető ajtaján, és hass a lelkiismeretére: kérd meg személyesen, hogy járjon el az ügyedben.

    Szerintem van sanszod, csak oda kell tenni magad.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #5 üzenetére

    hát tudod, nem túl szép dolog amit eljátszanak, az intézmény tanulmányi oszt.vez. asszonykája elég negativ volt, gondolom a stilusa ilyen, azért elmagyaráztam Neki, hogy Ő van Értünk ( feflvételizőkért) és nem forditva, és nem kioktatásra, hanem segítségre van szükségem. Jelentkeztem, és fizettem.

    Elég gaz dolog, hogy egyazon intézmény azonos szakának, de más tagozatának ( levelező/táv ) 2*3000 forintot kellene befizetni, nekem ez a jelentkezésnél bizonyos szemszögből nem volt logikus ( minek 2 ''B'' lap, 1 tanulmányi o.-nak??), más szemszögből ( még több manit beszedni ) viszont nagyon is az.

    nem lenne gond, ha a tagozat szó nem változna, tehát alap/levelező/állami vs alap/levelező/önktg. ilyenkor valóban elég 1 ''B'' lap, és 1*3000 pénz. De mivel képbe került a távoktatás szócska, igy bebuktam.

    Elnéztem, de vicc, ha valóban ekkora lenne még mindig a bürokrácia.

    Komolyan bosszantó, hogy ezen vacakolnak. Igaz, a levélirás most jönne...

  • szucsi

    őstag

    válasz g@bo #6 üzenetére

    ''elmagyaráztam Neki, hogy Ő van Értünk''

    Sajnos pont ez az út a nemjárhatók legnemjárhatóbbika (nylvszk bcs):

    1) kisbürokrata szabályok mentén dolgozik vagy kirúgják
    2) kisbürökrata csak végrehajt, mégis mindig rajta csattan a fogyasztói elégedetlenség, ilyenkor joggal lobogtat mindenféle szabályzatot
    3) kisbürokratával leállni vitázni (sajnos jómagam is összeordítottam egy párszor a TO-n egykét lekezelő hangú nyanyával) fölösleges.

    Azt javaslom inkább fölülről próbálkozz.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #7 üzenetére

    Hát igen, a ''bürokrata'' elsősorban a főnökétől fél, az ügyfeleket meg elintézheti a szabályzatai árnyékában, jellemző hogy szabályzatok ( mire lehet jól hivatkozni) mellett, Neki kényelmesebb a problémás ''ügyfeleket'' leszerenli, mint emberi oldalról, logikus gondolkodás melett segitséget nyújtani. Ez jellemző mindegyikre, de ha a sarkadra állsz ( más témakörben tapasztalva ) sikerül olyan dolgokat kiharcolni, amit első körben azonnal elutasitott, holott némi jóindulattal megoldható lett volna.

    No mindegy, igy jártam. Azért várok hasonló dolgokról vélemény, mielőtt járatom az arcom, legyen valami ''fülesem'' milyen dumcsival lehet jóeséllyel kapura rúgni... ( precedens eset...)

  • warmaster

    aktív tag

    Esetleg megpróbálkozhatnál írni egy levelet a kar dékánjának, valoban a tanulmánnyi osztályon ha kedvesek akkor elintézik neked...de ebben az esetben úgy néz ki nem erről van szó, akkor estelet rektor, dekén, és egyéb magasabb helyekről is lehet próbálkozni.

    A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

  • warmaster

    aktív tag

    Ja és esetleg le lehetne írni, hogy melyik iskola az, hátha valaki több infóval tud szolgálni a helyi erőviszonyokról.

    A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

  • g@bo

    nagyúr

    válasz warmaster #10 üzenetére

    Igen, de Ő az OFFI hez küldött, ott javítgassak. Tehát most a ziel az OFFI.

    egyébként a BMF.

  • warmaster

    aktív tag

    válasz g@bo #11 üzenetére

    Akkor szerintem személyesen kell a OFFI-nál ''szépen mosolyognod'' és szomorú képet vágnod, mindezt persze egyszerre ;]

    A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

  • xuldar

    őstag

    válasz g@bo #11 üzenetére

    Történetesen a felsőoktatásban dolgozom, és történetesen olyan intézményben, ahol van műszaki menedzser oktatás. Viszont biztos, hogy nem rólunk van szó, mert Debrecenben nincs távoktatás:)

    Azt tudom javasolni, hogy az OFI-hoz írj levelet, miszerint erősen félreértelmezhető a felvételi tájékoztató szövege.
    Viszont. Ha ez a félreértelmezett mondat a tájékoztató intézményi részében jelent meg, akkor az oktatási intézmény a hunyó. Ha az általános tudnivalók között, akkor az OFI-nál nagyobb esélyed lesz, hogy megkönyörüljenek rajtad.

    Minél hamarabb írd meg a levelet, mert a héten már elkezdtük kinyírni a hiányos jelentkezéseket (nincs A lap, nincs B lap), és minél többet késel, annál kisebb az esélyed. Nem akarlak áltatni, de még így sincs sok esélyed, hogy életben maradjon a második jelentkezésed.

    Olyan biztos vagy benne, hogy az első helyre nem vesznek fel, csak távoktatásra? Ennél azért nagyobb önbizalmadnak kellene lenni.

    Nem csodálom, hogy az osztályvezető el volt fásulva (bár ez nem mentség a részéről), hidd el, hihetetlen sötét emberek jelentkeznek manapság a felsőoktatásba, 70%-uk azt sem tudja, milyen szakra jelentkezett. És ez lassan az elitebb karokra és szakokra is igaz, a fiatalok az egyetemre menekülnek az élet elől. Utálok politizálni, de Viktorék nagyon elcsesztek valamit a felsőoktatásban...

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz xuldar #13 üzenetére

    1 oktatási intézménybe jelentkeztem, 1 szakra. Hihetelen jelentősége van viszont hogy levelező/távoktatás (az hogy állami/önktg az mindegy) a tagozat a kulcsszó. Az ''A'' alpon látható hogy mi a szándékom. Igen elnéztem a könyvet. Csak 1 ''B'' lapot küttem, gondolni sem mertem arra hogy egy intézmény 2-3-4-5-6 ''B'' lapot és 3000 huffot gyűjtöget. :( az OFFI szerint van mód a javitásra ( nem ''B'' lap hiánypótlást említ..) ha nem minősül új jelentkezésnek, de erről szó sincs, egyazon ( menedzser ) szakról van szó, de 2 tagozatról. Egyébként az intézmény honlapján van fórum, ezt már többen megkérdeztég amin Én is elbuktam, erre volt egy kiemelt javitás is: ha egy SZAKON belül ktg. és áll. finanszírozású képz. jelentkezik, akkor nem kell 2 külön ''B'' lapot kitölteni.... nememliti hogy tagozat változásnál viszont igen 2 ''B'' kell. De nem is értem ez miért ekkora probléma. Igen, hiányzik egy ''B'' lap, de ugyanabból az intézményből!!!, renben, legyen, kifizetem a másik 3000 huffot, de élesitse be az ''A'' lap 2. jelentkezési pontját...

  • xuldar

    őstag

    válasz g@bo #14 üzenetére

    Én értem, hogy mit akarsz, de attól még továbbra is hiányzik az egyik ''B'' lapod...
    Javaslom, hogy telefonon érdeklődj az OFI-nál, hogy mit lehet tenni. Ha nem akarsz nagy telefonszámlát, akkor valamelyik szülőd munkahelyén próbálkozz, vagy velük intéztesd (nem nézik amatőrnek őket kapásból a koruk miatt).
    És nagyon igyekezz, mert az idő nagyon fogy.
    Ha már itt járunk, leírhatnád, hozott pontok vagy szerzett pontok alapján akarsz-e bekerülni, és mennyi a hozott pontod. Kb 90 fölött (duplázással) nem kell nagyon aggódnod, hogy nem vesznek fel nappalira. Tavaly 85-90 volt az országos átlag MM szakra.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • g@bo

    nagyúr

    válasz xuldar #15 üzenetére

    mit akarok?? jó tanácsot. elolvastad az elejit?? nem nappalira mennék.

    alap/lev/állami --> közös-egységes írásbeli felvételi
    alap/táv/ön ktg. --> felvételi elbeszélgetés

  • Szalma

    őstag

    válasz g@bo #8 üzenetére

    (Csak a jövőd érdekében: a TO-van bármi áron érdemes jóban lenni. Ott tudsz tenni a, khm, ''rosszabb'' oktatók ellen...)

    Egyébként valóban szívhezszóló történet kell, kellő alázattal előadva... :))

    Szeretettel:
    Szalma

  • Krusty

    csendes tag

    válasz g@bo #8 üzenetére

    Annál a TO.-nál te nemigen fogsz semmit elintézni. Sajna a BMF-en belül a KGK-s tanulmányisok híresen hozzá nem értők és parasztok is egyben. Tapasztalatból mondom, ott én még tanulmányi ügyet elintézni nem tudtam, a végén mindíg rám fogták hogy én vagyok a hülye, ez nem az ő dolguk, és különben is minek zargatom őket mert 10 perc múlva zárnak és kopjak le, örüljek hogy egyáltalán ide járhatok. Soha nem tudtam úgy kijönni onnan, hogy ne maradjon tüske bennem.
    Úgy tippelem, Csóka Róbertnével beszéltél, ő a felvételi iroda vezetője. Még a normálisabbak közül való, de mindenképp azt ajánlom, személyesen intézd a dolgot, ne telefonon (sajna legtöbbször még személyesen is sz*rba vesznek). A Tanulmányi Osztály feliratú ajtót messziről kerüld! Ha mégis bemész, mindenképp a bal oldalon ülő nővel beszélj!!! A jobb oldalinak egész hónapban mindíg megvan :) Érdemes megkeresni Francsovics Annát is, úgy rémlik ő valami nagy fejes a karon belüli oktatási ügyekben.
    Ja és amúgy itt csak az adminisztratív dolgozók ilyen köcsögök, a tanárok legtöbbször rendesek, ugyhogy érdemes pedáloznod.

  • McJames

    senior tag

    válasz g@bo #16 üzenetére

    Ez utóbbi két sor volt a döntő információ.

    Bár ugyanazon szaknak, de két oktatási formájáról van szó, és ha a felvételi eljárásban bármilyen eltérés van - és itt jó nagy van - , akkor az két felvételinek minősül. Ettől függetlenül az iskola honlapján látott információ lehetett félrevezető, de jobb, ha figyelembe veszed, hogy jelen felvételi év ''bibliája'', azaz hivatalos információs forrása a ''Felsőoktatási felvételi tájékozató 2003'' kiadvány.

    Summázva: sajnos jogos az iskola kérése, miszerint újabb B lap és + 3000 HUF.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz McJames #19 üzenetére

    Ja még valamit. Az oktatási intézmények azon felül, hogy az eljárás törvényi szabályozás alapján megy, nem kifejezetten nyerészkednek a 3000 Ft-tal.

    Mi a normál felvételi időszakban kb. 1300-1500 főt felvételiztetünk, 2+1 írásbeli nappal de. és du. 4-4 csoporttal és kb. 3-5 szóbeli nappal, naponta kb. 5-7 bizottsággal. Nem beszélve az ezt megelőző előkészítő munkáról, amikor minden egyes jelentkezési lapot, és megadott információt át kell nyálazni, ellenőrizni, felvinni a hivatalos adatbázisba, szükség esetén levél(ek), telefon(ok), fénymásolás(ok), stb., stb.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • launcser

    senior tag

    válasz g@bo #11 üzenetére

    na végigolvastam, de nem sok jót jósolok, bár a végén ki tudja
    mivel óbudán intézik bmf-esek az ilyeneket, és ott mint írta már valaki köcsögök
    ez elég baj, velem is kicsit kitoltak (elszámolták a pontjaim 6-al, és nem voltak hajlandóak kijavítani, így egy olyan telephelyre kerültem volna ami kicsit messze lett volna, de utolsóutáni pillanatban megunták azt engedtek)
    tehát bombázni kell őket telefonnal/levelekkel azt majd megunják :)

    tütüü

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Krusty #18 üzenetére

    akivel beszéltem egy nő, CS.R. a monogrammja. Tegnap az OFFI-ben ültem egypárórát... hogy kikérjem az ''A'' lapom, amin érvényes jelentkezésem van. ŐK azt mondták ha a TO. nem kuka, akkor simán befogadhatják a hiányzó ''B'' lapom, csak egy kis jóindulat kérdése. Rendesen meginterjuholtam a portást, rengeteg hiba volt a lapokon, sokan még az ''A'' lapra se ragasztottak pl. csekket, az hogy hibás kitöltés, szinte tömkelegével vannak..... Gondolom sok a melójuk emiatt, Én is csak 1 lehetek az 1000 közül...

  • g@bo

    nagyúr

    up.

    másoknak is akik esetleg hiányosságok miatt problemáznak.

    Az OFFI szerint pótolható a hiányzó ''B'' lap, ami alkalomadtzán pl. postán is elveszhet, ha esetleg az ajánlott blanketta hiányzik, problémásabb az ügy, de kizárólag jóindulat kérdése a dolog, náluk is rengeteg ''A'' lapról hiányzott a csekk ( tavaly utólag kelett fizetni), de a szabályokkal ellentétben, mindenkit felszólitottak annak pótlására, és nem zárták ki a felvéte4li eljárásból, aki márc. 1. (márc 3 az idén) után küldték be a lapjaikat, azokat viszont visszakütték.

    olvasgatni érdemes: 269/2000 (XII/26) kormányrendeletet.

    5.§. (7) Ha a jelentkezési lapok vagy mellékleteik hiányosak, illetőleg ha a felvételi eljárási díj befizetését a jelentkező nem igazolta, és a hiánypótlásra történt felhívás ellenére :) a Tájékoztatóban, illetve az igazoltan elküldött hiánypótló felhívásban meghatározott időpontig a hiányokat nem pótolja, nem vehet részt a felvételi eljárásban. A felhívásban figyelmeztetni kell a jelentkezőket a hiánypótlás elmaradásának jogkövetkezményére.


    ugyhogy érdekelne, mi alapján kaptan egy sima (nem ajánlott küldemény) elutasító levelet, élből a hiánypótlásra való felszólítás előtt, mi alapján itélte meg az eljáró személy, hogy a hiánypótlásra ven e lehetősé, és az miből adódott.

  • tildy

    nagyúr

    Megvannak az eredmények:BME-VIK
    A
    N
    A
    m?szaki informatikai
    113

    A
    N
    A
    villamosmérnöki
    110
    BMF-NIK
    A
    N
    A
    m?szaki informatikai
    98

    régi eredményeim alapján ha most felvételiznék mindkét helyre felvvetk volna...117 ponttal jöttem a kandóra anno.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák